Niedziela Miłosierdzia 2022

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

II Niedziela Wielkanocna

Święto Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2024 r.

  1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu w naszej Katedrze ku czci Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Bardzo dziękujemy ks. Marianowi Pokrywce za wygłoszone słowo Boże. Po każdej Mszy św. będziemy dzisiaj modlić się o pokój Koronką do Bożego Miłosierdzia przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Przy dzwonnicy panie ze Straży Honorowej NSPJ przygotowały ciasto, kawę lub herbatę oraz drobne upominki dla naszych parafian i gości. Ofiary, które zbierają, są przeznaczone na prace konserwatorskie w Katedrze.
  1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Bardzo dziękujemy za ofiary do puszek na CARITAS.
  1. Jutro (w poniedziałek) w Katedrze od godziny 15.00 do 18:00 będzie modlitwa różańcowa w intencji pokoju. Prosimy wspólnoty do prowadzenia modlitwy: 15:00-16:00 – Akcja Katolicka; 16:00-16.30 – Legion Maryi; 16:30-17:30 – Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa; 17:30-18:00 – Koła Żywego Różańca.
  1. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca maja – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 12:00. Nabożeństwa majowe w Katedrze sprawowane będą o godz. 17.40; o 17.15 – różaniec.
  1. W dzisiejszą niedzielę w godzinach od 12:00 do 16:00 można zwiedzać muzeum sakralne na Wikarówce. Wstęp dobrowolna ofiara.
  1. We wtorek o 19:00 w sali obok kancelarii – spotkanie Rycerzy Kolumba.
  1. Dziś po Mszy o 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci I komunii św. Rocznicowej.
  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  1. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian:

† Aurelia Figiel, ul. Peowiaków

† Stanisław Jędruszczak, ul. Przemysłowa

† Zofia Malec, ul. Piłsudskiego