III Niedziela Wielkanocna 2022

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc maj; nabożeństwa majowe w Katedrze sprawowane będą codziennie o godz. 17.40; o 17.15 – różaniec. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna; zachęcamy do pobrania cytatu biblijnego z koszyka przy księdze Pisma Świętego – niech to słowo Boże będzie pokarmem dla naszych serc.
 2. Jutro (w poniedziałek) w Katedrze będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem o pokój od godziny 17:00. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, potem będzie różaniec i nabożeństwo
 1. W następną niedzielę o 12:00 – Pierwsza Komunia św. Zachęcamy do w Eucharystii w innych godzinach. Próby będą od środy do piątku o 15:30; spowiedź dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych w piątek po próbie.
 2. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie GODZINA ŚWIĘTA, modlitwa w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ;

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, z powodu prób dzieci klas trzecich nie będzie 17:00 Godzinek do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

Wieczernik Maryjny w pierwszą sobotę miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry oraz Apel Jasnogórski. W miesiącu maju podczas Wieczernika Maryjnego będziemy modlić się szczególnie za wszystkie kobiety, a zwłaszcza matki (maj to miesiąc maryjny, a 26 maja obchodzimy Dzień Matki). W Katedrze w maju przebywa też różaniec, na którym modlą się od kilku miesięcy kobiety w naszej diecezji.

 1. Bóg zapłać paniom ze Straży Honorowej NSPJ i wszystkim za przygotowanie w ubiegłą niedzielę ciasta, kawy, herbaty oraz upominków dla naszych parafian i gości. Dziękujemy za złożone ofiary: na prace konserwatorskie w Katedrze w wysokości 3 000,00 zł., na CARITAS – 420,00 zł, na KUL w Poniedziałek Wielkanocny – 7 960,00 zł, na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej w Wielki Piątek – 3 120,00zł.   
 2. Samorząd Gminy Zamość organizuje w niedzielę 8 maja w godz.: 8:00-14.00 akcję poboru krwi w Centrum Geoturystycznym w Lipsku-Polesie.   
 3. Od wczoraj do wtorku w godzinach 12:00-16:00 można zwiedzać Muzeum Sakralne w Wikarówce oraz krypty w Katedrze. Zapraszamy.
 4. We wtorek (3 maja) o 10:00 będzie w Katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny, a w Mokrem o 8:00 – Msza św. z okazji ,,poświęcenia pól”. ,,Poświecenie pól” na Podgroblu 15 maja o 16:00.
 5. W środę (4 maja) o 16:30 będzie spotkanie członków wspierających Legionu Maryi w sali legionowej, a o 17:00 w ZDK – koncert charytatywny uczniów szkoły muzycznej; dochód będzie przeznaczony na pomoc dla dzieci niepełnosprawnych z Ukrainy.
 6. W najbliższą sobotę o 10:00 będą w Katedrze święcenia diakonatu.
 7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:          † Zbigniew Sobulski ul. Podgroble

† Tadeusz Cisek ul. Peowiaków