IV Niedziela Wielkanocna 2022

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy o powołania, a także do włączenia się w inicjatywę postu o chlebie i wodzie w intencji powołań. Można wybrać sobie jeden dzień, w którym podejmiemy się takiego postu. Zapisać się można przez stronę internetową naszej diecezji. Zapisy są całkowicie anonimowe.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace konserwatorskie w Parafii oraz ofiary indywidualne: 5x50zł, 7x100 oraz 200zł. W piątek został zainstalowany po gruntownej konserwacji żyrandol w nawie głównej. W najbliższym czasie wróci do Katedry po konserwacji feretron z obrazem Serca Jezusowego. W tym roku planujemy jeszcze konserwację krzyża procesyjnego oraz prace oczyszczenia ścian zewnętrznych Katedry od strony północnej, remont ogrodzenia i pomalowanie kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej. Prace te możemy wykonywać dzięki ofiarom naszych parafian, gości, pielgrzymów i turystów. Dlatego jeszcze raz dziękujemy za każdą ofiarę.  
  2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w sali duszpasterskiej, a w niedzielę (15 maja) o 16.00 będzie Msza św. z okazji ,,poświęcenia pól” przy figurze Matki Bożej na Podgroblu. W następną niedzielę o 12:00 – Komunia św. rocznicowa. Próby w czwartek i piątek o 16:00 w Katedrze.
  1. Nabożeństwa majowe w Katedrze sprawowane są o godz. 17:40; o 17:15 jest różaniec.
  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Tadeusz Jabłoński ul. Peowiaków

† Antoni Zawrotniak ul. Peowiaków

† Maria Ponachajba ul. Orzeszkowej

† Jan Lembryk ul. Kamienna