Niedziela Trójcy Świętej 2022

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Trójcy Świętej, w Parafii św. Bożej Opatrzność – odpust, suma o 12:00.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace konserwatorskie w naszej Parafii oraz złożone w ostatnim czasie ofiary indywidualne: 3x50zł, 2x100zł, 200zł, 300zł, 600zł oraz 200zł od KŻR nr 13.nr 4 - 100, nr 9 -100 zł
  1. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze będą sprawowane codziennie o godz. 17:45, o 17:20 różaniec. Serdecznie zapraszamy.
  2. Jutro o 16:00 Msza św. przy kaplicy św. Antoniego w Mokrem, a w środę (15 czerwca) w Kościele św. Katarzyny po Mszy św. o 17:00 wykład ks. prof. Dariusza Oko ,,Katastrofa Kościoła w Niemczech jako istotny przejaw kryzysu kultury Zachodu”. W środę nie będzie kręgu biblijnego.
  3. W czwartek (16 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Kancelaria będzie nieczynna. Tego dnia Msze św. będą w Katedrze o godz. 7:00, 8:00, 10:00 i 18:00. Tradycyjnie po uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 – procesja eucharystyczna ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Placem Wolności, Kościuszki, Moranda na Rynek Wielki do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy plebanii OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesji, podczas której śpiewy będzie prowadził nasz chór parafialny oraz orkiestra dęta. Dzieci z klas III i IV zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji.
  4. Dzisiaj w Parafii MBKP odbędzie się Dzień Papieski, dzisiaj i jutro odpust w Radecznicy, a w niedzielę (19 czerwca) w Górecku Kościelnym – Exodus Rodzin. Wspólna modlitwa, konferencje i świadectwa (m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej), koncert oraz atrakcje dla dzieci. Zapraszamy wszystkich. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz stronie internetowej diecezji.
  5. W piątek (17 czerwca) o 6:30 wyruszy spod dzwonnicy pielgrzymka autokarowa na Święty Krzyż, do Leśniowa i na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza.
  6. W najbliższą niedzielę będzie można nabyć u harcerek wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała, dochód jest przeznaczony na dofinansowanie do wakacyjnych obozów.
  7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie:

† Edmund Łaszczowski, ul. Ciepła

† Ludwika Duda, ul. Peowiaków

† Jan Sobota, ul. Szczebrzeska

† Alina Hamerla, ul. Kamienna