1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. W pierwszą niedzielę adwentu będzie można złożyć ofiary do puszek na Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą w dniach 14-16 grudnia; będzie je głosił ks. Leszek Boryło, proboszcz Parafii w Goraju.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Dziękujemy prefektowi seminarium ks. Rafałowi Mudzie za wygłoszone słowo Boże.
  3. W tym tygodniu wypada:

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach;

I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec w Kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej,  na zakończenie Apel Jasnogórski. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.

  1. W każdy pierwszy piątek miesiąca o 15:00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski jest Droga Krzyżowa do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i tych, którzy z nimi pracują.
  2. Przez cały listopad w Katedrze o godz. 17.20 – modlitwa różańcowa w intencji zmarłych poleconych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada o 11.00 Eucharystia za zmarłych na cmentarzu parafialnym.
  3. Bardzo dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu roznosiły opłatki oraz wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary przez wiernych 13 975,00 zł, które w tym roku przeznaczamy na prace konserwatorskie ambony z nawy głównej Katedry. Przypominamy, że całkowity koszt prac oszacowano na 280 tys. zł. W tym roku otrzymaliśmy dotacje od Lubelskiego Konserwatora Zabytków w wysokości 20 tys. zł oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 63 tys. zł. Z ofiar od wiernych (nie licząc opłatków) zabraliśmy 24 tys. zł.
  4. Od jutra opłatki będą roznoszone przez osoby z pisemnym upoważnieniem Proboszcza na następujących ulicach i w blokach według porządku: w poniedziałek (27 XI) od 16:00 – Kilińskiego domy prywatne; Peowiaków 2, 4, 6; we wtorek (28 XI) od 16:00 – Peowiaków 10 i 12; Piłsudskiego 15; w środę (29 XI) od 16:00 – Redutowa 2i 4; Redutowa domy prywatne; w piątek (1 XII) od 16:00 – Kamienna 13 i Kilińskiego 13. Chociaż opłatek można nabyć w wielu miejscach, to serdecznie zachęcamy, aby przyjąć poświęcony opłatek z Parafii; jest to znak przynależności do naszej wspólnoty. Szczegółowy plan w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej Parafii. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków w następnym tygodniu (od 4 grudnia) na ulicach i w blokach, które nie zostały ujęte w odczytanym planie. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii.
  5. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe na cmentarzu 3x50zł, 100zł i 200zł oraz za ofiary na konserwację ambony: 2x50zł, 100zł, 150zł, 200zł i 500zł.
  6. We wtorek o 19:00 – spotkanie Rycerzy Kolumba. W czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego w sali duszpasterskiej. W tym tygodniu nie będzie wykładów z Biblii prowadzonych przez ks. Sławomira Koronę.
  7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer Niedzieli – cena 10 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2024 – cena 10 zł.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Danuta Żur, ul. Ciepła

† Bożena Hawrylak, ul. Oboźna

† Kazimierz Sokołowski, ul. Peowiaków