1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Trójcy Świętej, w Parafii św. Bożej Opatrzność – odpust, suma o 12:00.
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary na prace na Cmentarzu przy ul. Peowiaków. Do 3 czerwca zebrano kwotę ponad 150 tys. zł; w sumie już prawie 850 rodzin złożyło ofiary. Zachęcamy do zakupu cegiełek lub wpłat na konto. Cegiełki można nabyć w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły o zbiórce na stronie internetowej naszej Parafii.
  3. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze – codziennie o godz. 17:40, o 17:15 różaniec. Serdecznie zapraszamy.
  4. W czwartek (8 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Kancelaria będzie nieczynna. Tego dnia Msze św. będą w Katedrze o godz. 7:00, 8:00, 10:00 i 18:00. Tradycyjnie po uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 – procesja eucharystyczna ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Placem Wolności, Kościuszki, Moranda na Rynek Wielki do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy plebanii OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesji. Dzieci z klas III i IV zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji.
  5. W Boże Ciało na Rynku Wielkim będzie koncert papieski z okazji 24. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Zamościu; o godz. 20.00 wystąpi zespół Golec uOrkiestra. Wstęp na koncert jest bezpłatny – nie obowiązują żadne wejściówki.
  6. W niedzielę (18 czerwca) w Górecku Kościelnym – Exodus Rodzin. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz stronie internetowej diecezji.
  7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  8. W niedzielę (11 czerwca) wyruszy z Katedry piesza pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. O 11:30 – zbiórka przy ARSENALE i wyjazd autokarem do Klemensowa, tam rozpocznie się piesze przejście do Radecznicy. O 18.00 – Msza św. w Bazylice św. Antoniego; po niej zbiórka przy autokarze i wyjazd do Zamościa. Od początku trasy pielgrzymom będzie towarzyszył autobus, który będzie wiózł bagaże. Koszt 30 zł obejmuje wynajęcie autobusu. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 8 czerwca.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

†  Jan Chodun, ul. Peowiaków,

†  Krzysztof Kajzer, ul. Kamienna.

† Jerzy Suszyna, ul. Piłsudskiego.

Obył się też pogrzeb śp. Wacławy Badach z Warszawy.