1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy św. błogosławienie kadzidła i kredy. Tradycyjnie po powrocie do domów nad drzwiami kreślimy znaki C+M+B 2023, które symbolizują modlitwę Christus mansionem benedicat („Niech Chrystus błogosławi temu domowi”).

2. Dzisiaj w Zamościu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele św. Michała Archanioła. Zakończenie orszaku na Rynku Wielkim

3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. W najbliższą niedzielę 8 stycznia w Katedrze podczas Mszy św. o 10:30 śpiewy będzie prowadził zespół z ogniska muzycznego, po Eucharystii będzie koncert kolęd; o 18:00 będzie Msza św. dziękczynna za pontyfikat Benedykta XVI, której przewodniczył będzie Bp Marian Rojek.

5. W Kościele Ojców Franciszkanów odbędą się dwa koncerty kolęd: dzisiaj (6 stycznia) o 19:00 wystąpią Hanka Rybka i muzycy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, a w sobotę (7 stycznia) też o 19:00 – koncert KOLĘDY POŚPIESZALSKICH. Serdecznie zapraszamy.

6. Jutro pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi o godz. 18:00, po niej – Wieczernik Maryjny.

7. Porządek wizyty duszpasterskiej na jutro był podany w niedzielę, jest również w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej Parafii.