1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o klerykach, wychowawcach oraz módlmy się o nowe powołania do służby w Kościele.

 

  1. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne: 2x50zł, 100zł oraz 500zł.

 

  1. W ostatnim tygodniu wrócił po konserwacji do nawy głównej Katedry trzeci żyrandol (obok chóru). Koszt konserwacji wyniósł 59 000,00zł. Wciągu ostatnich 12 miesięcy udało się odnowić wszystkie trzy żyrandole z nawy głównej. Było to możliwe przede wszystkim dzięki ofiarom naszych wiernych. Bardzo za nie dziękujemy. W najbliższym czasie planujemy renowację ambony z nawy głównej. Są już wszystkie pozwolenia z urzędu konserwatorskiego, złożone są też wnioski o dofinansowanie. Planowany koszt tych prac to 280 000,00zł.

 

  1. Wydarzenia duszpasterskie w tym tygodniu; w środę o 18:00 w kościele św. Katarzyny – wykład pt. „O rodzinie w cywilizacji łacińskiej”, który wygłosi rektor Akademii Zamojskiej prof. Paweł Skrzydlewski; w czwartek o 16:30 – spotkanie Akcji Katolickiej w Sali Legionowej, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego; w piątek o 17:00 w Katedrze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji przebłagalnej, o 18:00 – Msza św. w tej intencji (bez homilii), a o 18:30 – konferencja o różańcu w ramach Szkoły Modlitwy Osobistej i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, śpiewy będzie prowadził nasz zespół muzyczny; serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo kandydatów do bierzmowania, ich rodziców oraz wszystkich chętnych; w sobotę o 16:00 w Wikarówce ks. dr Sławomir Korona poprowadzi spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla osób, które chcą bardziej poznać Pismo Święte, wejście do Wikarówki od strony ulicy Grodzkiej; w niedzielę (19 lutego) po Mszy św. o 10:30 – spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.

 

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 

  1. Przy wejściu do Katedry od strony dzwonnicy można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Witold Kołtun, ul. Redutowa

† Zenon Chrzan, ul. Kilińskiego