OGŁOSZENIA

XII niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

 Bardzo dziękujemy ks. Rafałowi – zastępcy dyrektora Katolickiego Radia Zamość za wygłoszone słowo Boże. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na rozwój naszej diecezjalnej rozgłośni. Przy wieży można po Mszy św. nabyć pamiątki związane z Katolickim Radiem Zamość oraz różne publikacje.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę na prace konserwatorskie w naszej Parafii w wysokości: 6 320,00zł. W ostatnim tygodniu złożono ofiary indywidualne: 2x50zł, 100zł, 200zł, 10 000zł, 520zł od uczestników pielgrzymki na Jasną Górę oraz 2 000zł od myśliwych. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj w Górecku Kościelnym – Exodus Rodzin. Wspólna modlitwa, konferencje i świadectwa, koncert oraz atrakcje dla dzieci. Zapraszamy wszystkich. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej diecezji.
  3. W dzisiejszą niedzielę można nabyć u harcerek wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała, dochód jest przeznaczony na dofinansowanie do wakacyjnych obozów.
  4. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze – codziennie o godz. 17:40, o 17:20 różaniec.
  5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali procesję Bożego Ciała: księżom Wikariuszom, panu Kościelnemu, pani Organistce i chórowi parafialnemu, strażakom z Mokrego, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom, członkom grup religijnych, orkiestrze dętej pod batutą pana Tomasza Dziwury, myśliwym za udekorowanie ołtarza na Rynku Wielkim, straży miejskiej i policji, władzom miasta, a także duszpasterzom i wspólnotom Parafii Ojców Franciszkanów, kościoła św. Katarzyny i kościoła oo. Redemptorystów.
  6. Zapraszamy serdecznie wszystkich za zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała – w najbliższy czwartek po Mszy św. o 18:00 procesja do czterech ołtarzy wokół Katedry. Zapraszamy dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów podczas procesji.
  7. W piątek (24 czerwca) Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą według porządku: o 8:00 w Mokrem, o 8:00 w Katedrze dla III LO, o 9:00 w Katedrze dla I LO, o 10:30 w Katedrze dla Szkoły ,,Krok za Krokiem”, a w czwartek o 9:00 w Katedrze dla SP nr 10.
  8. W najbliższy piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się wtedy Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do naszej Katedry. Uroczysta Msza św. o godzinie 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”.