1. We wtorek (25 lipca) wypada święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjne poświęcenie pojazdów na ulicach przy naszej Katedrze. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1  kilometr  szczęśliwej jazdy na środki transportu  dla  misjonarzy. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W 2022 roku MIVA Polska zrealizowała 88 projektów, w ramach których zakupiono 844 pojazdy.
  2. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 2-14 sierpnia. Zapisy od dzisiaj w Zamościu w Parafii św. Brata Alberta.
  3. Bóg zapłać za ofiary na konserwację ambony: 50zł, 100zł i 2×200 zł, oraz za ofiary na prace na cmentarzu: 2x50zł, 2x100zł i 200zł.
  4. Przypominamy, że w piątek (14 lipca) zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na prace na zabytkowym Cmentarzu Parafialnym przy ul. Peowiaków mamy szansę otrzymać prawie 3,5 miliona zł jako refundację po wykonaniu prac. Bardzo prosimy o zakup cegiełek lub wpłat na konto, oraz o przekazanie informacji o naszej zbiórce krewnym i znajomym, których bliscy spoczywają na cmentarzu. Pod koniec sierpnia planujemy również szeroką promocję i zbiórkę ofiar na cmentarzu. Osoby, które chcą w tym pomóc, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii Parafii. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za złożone ofiary oraz wszelką pomoc w zbieraniu ofiar.
  5. W przyszłą niedzielę słowo Boże w Katedrze na każdej Mszy św. będzie głosił ks. Adam Romaniuk, który jest proboszczem na Syberii w Ułan Ude. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na potrzeby misji.
  6. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10zł.
  7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Henryka Koczwara z ul. Oboźnej

† Norbert Borys z ul. Staszica

† Dorota Świstowska z ul. Kilińskiego