1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na pomoc dla Parafii na Syberii. Bardzo dziękujemy za ofiary w wysokości 2164,00 zł w ramach ogólnopolskiej akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1  kilometr  szczęśliwej jazdy na środki transportu  dla  misjonarzy.
  2. We wtorek (1 sierpnia) o 15:30 będzie w Katedrze Msza św. w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, po niej manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim.
  3. W środę (2 sierpnia) o 9:00 – Msza św. na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę a o 16:00 – spotkanie członków wspierających Legionu Maryi; w czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz modlitwa w intencji powołań i kapłanów; w piątek – o 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych, a w sobotę – Wieczernik Maryjny; Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00, potem adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej i Apel Jasnogórski.
  4. Następna niedziela to I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.
  5. Bóg zapłać za ofiary na konserwację ambony: 50zł, 100zł i 200 zł oraz za ofiary na prace na cmentarzu: 2x50zł, 100zł i 200zł.
  6. W ostatnią niedzielę sierpnia o 16:00 będzie na cmentarzu parafialnym Msza św. w intencji zmarłych. Bardzo prosimy o pomoc z rozdawaniu ulotek o planowanych pracach na cmentarzu przed tym wydarzeniem. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii Parafii. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za złożone ofiary oraz wszelką pomoc w zbieraniu ofiar na prace na cmentarzu.
  7. Samotna matka z trojgiem dzieci potrzebuje lodówki oraz pralki. Jeśli ktoś chciałby podarować nawet używany sprzęt, prosimy zgłosić tę gotowość w kancelarii lub zakrystii.
  8. W niedzielę (6 sierpnia) w świetlicy wiejskiej w Mokrem w godz. 8:00-14:00 będzie można oddać krew. Serdecznie zachęcamy do tego daru. Każdy dawca otrzyma upominek i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. W Katedrze w następną niedzielę podczas każdej Mszy św. śpiewy będzie prowadził zespół „TaRuta” z Ukrainy z Tarnopola. Będzie można zakupić płyty z utworami wykonanymi przez zespół. Dochód jest przeznaczony na pomoc dla sierocińca, gdzie przebywa 150 dzieci w wieku od jednego miesiąca do 18 lat.Można też będzie podarować słodycze dla tych dzieci, produkty żywnościowe, przybory szkolne, pieluchy oraz chemię gospodarczą.
  9. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10zł.