1. We wtorek w naszej Parafii posługę jako wikariusz rozpoczął ks. Marcin Kornaga. Bardzo serdecznie go witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnej pracy.

 

  1. W następną niedzielę (28 sierpnia) o godz. 16:00 na cmentarzu parafialnym będzie Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów i otoczenia oraz serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę na prace konserwatorskie w Katedrze w wysokości 7667,00zł oraz ofiary indywidualne: 50zł i 100zł. Dziękujemy za ofiary na tablicę poświęconą Prymasowi Wyszyńskiemu: 50zł, 100zł, 500zł i 450zł od uczestników pielgrzymki do Wąwolnicy.

 

  1. Powoli przygotowujemy się do odpustu parafialnego, który odbędzie się 8 września (w czwartek). Sumie odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. bp Marian Rojek.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca września o godz.: 18.00 będzie w Katedrze Msza św. z okazji Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie (procesja różańcowa z kopią Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej wokół Katedry). Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

  1. W dniach 8-13 września tego roku odbędą się w naszej Parafii Misje Święte; będzie je prowadził ks. Piotr Spyra. Trwamy w modlitwie w intencji tego wydarzenia. Szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami. Nie dotarły jeszcze zaproszenia do mieszkańców niektórych bloków, chętnych do rozniesienia zaproszeń zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

 

  1. W dniach 23-26 sierpnia odbędzie się Exodus Młodych w Zwierzyńcu. Szczegółowy program na stronie internetowej: exodusmlodych.pl. W piątek 26 sierpnia– Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W każdą środę o godzinie 18:00 w sali duszpasterskiej odbywają się spotkania grupy AA „Ordynat” Zamość. Serdecznie zapraszamy na spotkania osoby, która mają problem z nadużywaniem alkoholu oraz ich bliskich.
  2. Policealna Szkoła Centrum Szkół Akademickich ,,Student” prowadzi rekrutację na bardzo ciekawe kierunki medyczne. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

 

  1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Niedzieli przy wyjściach z Katedry.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: † Maria Mikulicka, ul. Kościuszki

† Janina Duchowska, ul. Ciepła

† Czesława Krystyna Szymala, ul. Peowiaków