1. Bardzo dziękujemy wszystkim za piękne przygotowanie uroczystości odpustowych w naszej Katedrze. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na prace konserwatorskie w Parafii. Powoli będziemy przygotowywać się do konserwacji kolejnego żyrandola.
 2. Trwają Misje Święte w naszej Parafii. Jutro zapraszamy na Msze św. o godzinach 6:30, 8:00 lub 18:00 szczególnie seniorów oraz osoby chore i wszystkich, którzy zmagają się z cierpieniem swoim lub bliskich. Na każdej Eucharystii będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę to nasze podziękowanie ks. Piotrowi za prowadzenie Misji. We wtorek w wigilię Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – zakończenie Misji. Msze św. o godzinach 6:30, 8:00 i 18:00; po Mszy św. o 18:00 – poświęcenie Krzyża Misyjnego na placu przed Katedrą. Bardzo prosimy przynieść na tę Eucharystię krzyże z domów (mogą to być krzyże, które już wiszą na ścianach; można też zakupić nowe krzyże w naszym sklepiku). Będą one poświęcone na zakończenie Misji Świętych.
 3. Jutro (12 września) pierwsza rocznica beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. Po Mszy św. o 18:00 będzie uroczyste odsłonięcie w Katedrze tablicy upamiętniającej Prymasa Tysiąclecia. Tablica jest zawieszona na filarze, przy którym jest ambona. Bóg zapłać za ofiary złożone na tablicę w wysokości 6 421,00 zł (podczas odpustu Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa zebrała kwotę 3 350,00 zł i 5 euro). Całkowity koszt wykonania tablicy wyniósł 12 500,00 zł. Tablica poświęcona Prymasowi Wyszyńskiemu to też piękna pamiątka po tegorocznych Misjach Świętych.
 4. W piątek (16 września) podczas Mszy św. o godzinie 8:00 będziemy modlić się w intencji III LO w Zamościu, a o 16:30 w sali legionowej będzie spotkanie Akcji Katolickiej, o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechy nasze, naszego narodu i całego świata, z prośbą o miłosierdzie oraz łaskę nawrócenia i pokuty. W tej intencji o 18.00 będzie Msza św. w Katedrze, po niej – koncert muzyki barokowej.
 5. W sobotę (17 września) wypada kolejna rocznica agresji sowieckiej na Polskę. O godzinie 18:00 Msza św. w Katedrze w intencji Ojczyzny, a o 19:00 Manifestacja Patriotyczna na Rotundzie.
 6. W niedzielę 18 września Mszą św. o 12:00 nowy rok formacyjny rozpocznie OAZA. Po Eucharystii spotkanie integracyjne w sali obok kancelarii. Zapraszamy oazowiczów oraz nowe osoby.
 7. Dnia 1 września posługę w naszej Parafii rozpoczęli ks. Marcin Lewczuk i ks. Sławomir Korona.
 8. Dziś rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania. Jego hasło brzmi: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Otaczajmy naszą modlitwą wszystkich odpowiedzialnych za trud wychowania młodego pokolenia.
 9. Za tydzień taca na Wyższe Seminarium Duchowne i puszka na Katolickie Radio Zamość.
 10. Zamojskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza do Szkoły Muzycznej ,,Talent”, Ogniska Muzycznego oraz Diecezjalnej Szkoły Muzyki Sakralnej. Dnia 23 września do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski będą wprowadzone relikwie św. Charbela. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 11. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”; cena 10 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Sławomir Wawryk, ul. Staszica

† Józef Gleń, ul. Peowiaków

† Krystyna Kucharska, ul. Studzienna