1. W ostatnią niedzielę zebrano ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży w wysokości: 4 500,00zł. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom i kwestującym.
  2. Bóg zapłać za ofiary na prace na cmentarzu: 50zł, 2x100zł i 200zł; na konserwację ambony: 2×50, 100zł i 2x200zł.
  3. W październiku w Katedrze wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.20. We wtorek w Infułatce o 18:30 – wykłady z Pisma Świętego, o 19:00 – spotkanie Rycerzy Kolumba. W czwartek – bezpośrednio po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje warsztaty dla małżeństw ,,ja+ty=my”, szczegóły na stronie internetowej duszpasterstwa.
  5. Dziś w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. Zbliża się miesiąc listopad z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie prac porządkowych na grobach najbliższych i przypominamy o składaniu śmieci tylko w miejscu do tego wyznaczonym.
  7. Na ołtarzach w kaplicach naszej Katedry wyłożone są kartki na wypominki; na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.
  8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer Niedzieli z dodatkiem zamojskim – cena 10 zł. Można już też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2024 – cena 10 zł.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Waldemar Chabernal, ul. Orzeszkowej

†  Teresa Konopka, ul. Kilińskiego

† Ewa Litwin, ul. Peowiaków