1. W ostatnią niedzielę zebrano ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży w wysokości: 4 438,50zł. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom i kwestującym. Złożono też ofiary indywidualne: 50zł i 100zł na prace w Katedrze oraz 100zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o 10:30 na Infułatce spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. We wtorek w sali obok kancelarii o 19:00 spotkanie Rycerzy Kolumba, a w piątek o 16:30 – oazy.

 

  1. Dziś w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Jednocześnie Rada ds. Powołań naszej diecezji zachęca do postu o chlebie i wodzie w intencji powołań. Można wybrać sobie jeden dzień, w którym podejmiemy się takiego postu. Zapisy na stronie internetowej Diecezji.

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie prac porządkowych na grobach najbliższych i przypominamy o składaniu śmieci tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na ołtarzach w kaplicach wyłożone są kartki na wypominki; na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.

 

  1. W październiku w Katedrze różaniec codziennie o godz. 17.15. W piątek będą w naszej Katedrze relikwie bł. Prymasa Tysiąclecia, o 17:00 będzie modlitwa różańcowa, a o 18:00 Msza św. przy relikwiach bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po Eucharystii o 18:40 kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Osobistej.

 

  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli” – cena 10 zł. Można już też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2023 – cena 8 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Teresa Berlin, ul. Oboźna

† Halina Ciurysek, ul. Peowiaków