1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W piątek (11 listopada), świętujemy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Katedrze Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.30; o 11.30 – Manifestacja Patriotyczna na Rynku Wielkim. W piątek wieczorem nie będzie spotkania w ramach Szkoły Modlitwy Osobistej, następne spotkanie – 18 listopada.
 3. W czwartek (10 listopada) po Mszy św. wieczornej będzie w Katedrze wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. W repertuarze m. in. „Bogurodzica”, „Jest takie miejsce”, „Modlitwa obozowa” i wiele innych.
 4. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek udzielenia dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada 2022 r. Dyspensa dotyczy wszystkich diecezjan i innych osób przebywających w tym dniu na terenie Diecezji. Jednocześnie Ksiądz Biskup zachęca do podjęcia dobrowolnych czynów miłosierdzia.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace konserwatorskie w Katedrze. Ostatnio złożono ofiary indywidulane na konserwację żyrandola: 50zł, 3x100zł i 800zł. Wielkie Bóg zapłać.
 6. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę (13 listopada) o 16.00 na Infułatce.
 7. Przez cały listopad w Katedrze o godz. 17.20 jest modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada o godz. 11.00 – Msza św. na cmentarzu parafialnym. Na ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii lub na tacę.
 8. Podczas kwesty na cmentarzu parafialnym 1 listopada zebrano kwotę 26 090,00 zł na renowację zabytkowych nagrobków. Bardzo dziękujemy członkom Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu, wszystkim kwestującym i ofiarodawcom.
 9. W dniach 18-19 listopada będzie w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu Kurs Nowe Życie. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje i zapisu u ks. Konrada.
 10. W niedzielę 20 listopada o godz. 18:00 w kościele pw. MB Królowej Polski w Zamościu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych pracowników urzędów celno-skarbowych. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.
 11. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim – cena 10 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2023– cena 8 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Teodora Duras, ul. Peowiaków

† Zofia Tłuczek, ul. Peowiaków

† Mieczysław Gębala, ul. Kamienna

† Małgorzata Kowalczyk, ul. Klonowa

† Mieczysław Franczak, ul. Orzeszkowej