1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 12:00 – zmiana tajemnic różańcowych. Rekolekcje adwentowe będą w dniach od 8 do 10 grudnia. W Adwencie zapraszamy do Katedry na Roraty na godz. 6:30, a w środy na 18:00 – na Roraty z udziałem dzieci. Prosimy rodziców o przygotowanie lampionów dla dzieci.
  2. W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania.

I piątek miesiąca – księża, udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 17:30 – różaniec.

I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi o godz. 18:00, po której 15-minutowe rozważanie tajemnicy różańca, następnie w kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

  1. We wtorek o 19:00 w sali duszpasterskiej – spotkanie Rycerzy Kolumba, a czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego. W najbliższy piątek nie będzie o 18:30 spotkania w Katedrze w ramach Szkoły Modlitwy Osobistej, chętnych do dalszej formacji zapraszamy na spotkanie do Infułatki na godz. 18:45. W sobotę (3 grudnia) w Kościele św. Michała Archanioła o godz. 10:00 – Msza św. i ,,Męski Różaniec”.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc dla 9-letniej Gabrysi Bryk z Łaszczówki na operację w USA, która daje nadzieję na uratowanie jej życia. Rodzice Stasia Skiby zebrali już potrzebną kwotę w wysokości jednego miliona zł, dlatego proszą o pomoc dla Gabrysi.
  3. Od poniedziałku są roznoszone opłatki przez osoby z pisemnym upoważnieniem Proboszcza. Serdecznie zachęcamy, aby przyjąć poświęcony opłatek z Parafii; jest to znak przynależności do naszej wspólnoty. Ofiary składane z okazji otrzymania opłatków są przeznaczone na prace konserwatorskie w Parafii. Już dzisiaj dziękujemy naszym parafianom za pomoc w roznoszeniu opłatków i wszystkim za złożone ofiary.

W tym tygodniu opłatki będą roznoszone według planu:

W poniedziałek (28 listopada): Kilińskiego 21, Oboźna 9, Peowiaków 40a, 44, 46, 50, 58, 60, 62, Sadowa 4, Kolonia Mokre;

We wtorek (29 listopada): Ciepła 1 i 4, Kamienna 8, Oboźna 7, Peowiaków 64, Łanowa, Myśliwska, Błonie;

W środę (30 listopada): Świerkowa; Oboźna 13;

W czwartek (1 grudnia): Klonowa i Jaworowa;

W sobotę (3 grudnia): Hubale;

W środę (7 grudnia): Królowej Jadwigi, Podgroble, Podleśnia i Zgody.

Szczegółowy plan w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej Parafii. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków w blokach: Ciepła 6, Kamienna 1-7, 11, 15, Kilińskiego 29, Oboźna 19, Peowiaków 16-18, Piłsudskiego 10-22; w domach prywatnych przy ulicach: Piłsudskiego, Kilińskiego, Ciepłej, Orzeszkowej, Oboźnej, Emilii Plater, Sadowej, Sadowisko, Związkowej, Szczebrzeskej, Millera oraz w Mokrem. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer Niedzieli – cena 10 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2023 – cena 8 zł.
  2. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Helena Nykiel, ul. Peowiaków

† Roman Janus, ul. Kamienna