W niedzielę (3 marca) – odpust ku czci św. Kazimierza w kaplicy w Mokrem. O 12:00 suma odpustowa; homilię będzie głosił ks. Rafał Kowalczuk, zastępca dyrektora Katolickiego Radia Zamość.

W każdą środę o 18:45 w Infułatce są spotkania wspólnoty GALILEA. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uwielbiać Boga i bliżej poznać tę wspólnotę.

W sobotę (2 marca) o 11:00 w Infułatce będzie spotkanie organizacyjne Parafialnego Koła CARITAS. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poświęcić trochę czasu na pomoc potrzebującym.

Rekolekcje wielkopostne w Katedrze będą w dniach 18-20 marca. Będzie je głosił ks. prof. Paweł Mąkosa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu w każdy piątek o 15.30 i 19.00, w sobotę o 16.00 – dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.20.

W piątek (1 marca) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Katedrze o 8:00 będzie Msza św. w intencji pomordowanych w zamojskiej katowni oraz wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na ,,Krajowy Fundusz Misyjny”. Bardzo dziękujemy za ofiary indywidualne na prace w Kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej: 50zł, 100zł, 200zł i 1 000,00zł. Planujemy prace te zakończyć przed rekolekcjami wielkopostnymi. W tym tygodniu rozpoczną się również prace pod chórem związane z przygotowaniem wejścia do krypt od strony północnej Katedry. W kryptach tych zostaną przygotowane sarkofagi na przyszłe pochówki Biskupów Zamojsko-Lubaczowskich. Prace te są w całości finansowane z funduszy Diecezji.

W tym tygodniu wypada:

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach;

I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny rozpocznie się o 18:00 Mszą św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec oraz Apel Jasnogórski.

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.

Katolickie Radio Zamość organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 15-17 marca. Szczegóły na stronie internetowej radia. Jest również jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Przy wejściu do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Romana Łypa (ul. Ciepła). W Horyńcu 22 lutego odbył się pogrzeb śp. Zofii Leszczyńskiej (l. 87) – mamy Biskupa Mariusza Leszczyńskiego