1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy o powołania, a także do włączenia się w inicjatywę postu o chlebie i wodzie w intencji powołań. Można wybrać sobie jeden dzień, w którym podejmiemy się takiego postu. Zapisać się można przez stronę internetową naszej diecezji. Zapisy są całkowicie anonimowe.
  2. W dniu dzisiejszym wypada dzień imienin Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w Katedrze będą o godz. 17:40; o 17:15 – modlitwa różańcowa.
  4. W środę (3 maja) o 10:00 będzie w Katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny, pozostałe Msze św. o godzinach: 7:30; 9:00; 12:00 i 18:00, w Mokrem o 8:00 – Msza św. z okazji ,,poświęcenia pól”. ,,Poświecenie pól” na Podgroblu – 14 maja o 16:00. Dnia 3 maja wypada uroczystość odpustowa w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu – suma odpustowa o godzinie 12.00.
  5. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie GODZINA ŚWIĘTA, modlitwa w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ;

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach;

Wieczernik Maryjny w pierwszą sobotę miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry oraz Apel Jasnogórski. W miesiącu maju podczas Wieczernika Maryjnego będziemy modlić się szczególnie za wszystkie kobiety, a zwłaszcza matki (maj to miesiąc maryjny, a 26 maja obchodzimy Dzień Matki).

  1. We wtorek (2 maja) o 16:00 będzie spotkanie członków wspierających Legionu Maryi w sali legionowej.
  2. W najbliższą sobotę o 10:00 będą w Katedrze święcenia diakonatu, a w Parafii św. Michała Archanioła o godzinie 9.00 Msza św. w intencji członków „Męskiego Różańca”. Bezpośrednio po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu przez uczestników „Męskiego Różańca”, która rozpocznie procesję różańcową.
  3. Bardzo dziękujemy za ofiary na prace na Cmentarzu przy ul. Peowiaków. Do 29 kwietnia zebrano kwotę 131 tys. zł; w sumie już 730 rodzin złożyło ofiary. Zachęcamy do zakupu cegiełek lub wpłat na konto. Cegiełki można nabyć w kancelarii lub zakrystii, a dzisiaj również obok dzwonnicy. Szczegóły o zbiórce na stronie internetowej naszej Parafii. Wielkie Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w zbiórkę.
  4. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  5. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Maria Pruchniewska, Mokre

† Jan Podolak, ul. Peowiaków

† Jan Rak, ul. Graniczna

† Tadeusz Gontarz, ul. Kamienna