1. W piątek (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału w Eucharystii. Msze św. w Katedrze o godzinach: 6:30, 8:00, 10:30 i 18:00. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo gromnic. Dnia 2 lutego przypada 18 rocznica święceń biskupich Biskupa Mariana Rojka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
  2. Święta Ofiarowania Pańskiego to też Dzień Życia Konsekrowanego. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby sióstr klauzurowych. W kościele Ojców Franciszkanów o godz. 10:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Mariana Rojka.
  3. Na stronie internetowej naszej Parafii są podane informacje o pielgrzymkach do Włoch, które odbędą się w kwietniu br. Opiekunem duchowym pielgrzymki samolotowej będzie ks. Jacek Rak, a w pielgrzymce autobusowej będzie uczestniczył ks. Marcin Lewczuk. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do udziału. Liczba wolnych miejsc ograniczona.
  4. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. o 18:00 będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

I sobota miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kaplicy Obrazu MB Odwachowskiej oraz Apel Jasnogórski;

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

  1. Wspólnota Domowego Kościoła organizuje 10 lutego bezalkoholowy bal karnawałowy w Karczmie pod Lasem w Mokrem, koszt 400 zł od pary. Zachęcamy do udziału; są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  2. W tym tygodniu są wolne intencje Mszy św. na godziny poranne. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.
  3. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  4. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: †  Adam Jagi, ul. Ciepła.

Msza św. pogrzebowa jutro o 12:00 w Katedrze.