1. W czwartek (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału w Eucharystii. Msze św. w Katedrze o godz.: 6:30, 8:00, 10:30 i 18:00. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo gromnic. Dnia 2 lutego przypada 17 rocznica święceń biskupich Biskupa Mariana Rojka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
  2. Święta Ofiarowania Pańskiego to też Dzień Życia Konsekrowanego. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby sióstr klauzurowych. W kościele Ojców Franciszkanów o godz. 10:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Mariana Rojka.
  3. W środę (1 lutego) o 16:30 będzie w Sali Legionowej spotkanie członków wspierających Legionu Maryi, a w najbliższą sobotę o 9:00 spotkanie ministrantów i kandydatów na Infułatce.
  4. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – o godzinie 17:00 będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ, a po Mszy św. wieczornej będzie koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu muzycznego;

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

I sobota miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kaplicy Obrazu MB Odwachowskiej oraz Apel Jasnogórski;

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

  1. W sobotę (4 lutego) w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Agaty – patronki Amazonek, przeżywać będziemy diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła w Zamościu o godz. 11:00 będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny.
  2. Wspólnota Domowego Kościoła organizuje 18 lutego bezalkoholowy bal karnawałowy w Karczmie pod Lasem w Mokrem, koszt 350zł od pary. Zachęcamy do udziału, zapisy do 11 lutego, szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  3. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  4. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:

†          Zofia Brzeskot, ul. Żeromskiego

†         Ryszarda Szala, ul Orzeszkowej

†         Małgorzata Prus, ul. Ciepła

†         Mieczysław Cisek, ul. Peowiaków

†         Jan Zgraja, ul. Kamienna