1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznych w Katedrze: wspólnocie GALILEA i ministrantom z Mokrego, Zbigniewowi Łukaszczukowi – naszemu kościelnemu, ks. Konradowi i pozostałym wikariuszom; za podarowanie choinek – Antoninie i Jackowi Mazurkiewiczom; Annie i Edmundowi Siemko za siano do szopki. Słowa ogromnej wdzięczności dla Tomasza Gorońskiego – za udostępnienie przyczep.
  2. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę, ofiary na tacę będą przeznaczone na kapłański fundusz zdrowotny.
  3. Okres Bożego Narodzenia to czas śpiewania kolęd. W naszej Katedrze będzie do tego wiele okazji. Już jutro po Mszy św. o 12:00 w Katedrze będzie koncert kolęd ,,Kolęda z Karpat”, w którym artyści z Iwano-Frankowska i ukraińskich Karpat wystąpią razem z zespołem wokalnym „Ale Cantare” z Płoskiego pod dyrekcją Barbary Rabiegi. Koncert będzie niezwykły jeszcze z innego powodu. „Wdzięczni za serce” artyści, wśród nich dzieci, zaprezentują najpiękniejsze kolędy, by tak podziękować Polakom, mieszkańcom Zamościa i całej Zamojszczyzny za wszelką pomoc, jakiej doświadczyli od pierwszego dnia wojny.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie w Katedrze parafialne śpiewanie kolęd, które poprowadzi nasz chór. Podczas tego spotkania będzie też prezentacja książki pana Janusza Kawałko o św. Janie Pawle II. Serdecznie zapraszamy na ten świąteczny wieczór z naszym wielkim rodakiem. Niech to spotkanie będzie też wyrazem naszej wdzięczności dla Papieża z Polski. Natomiast przewodnicy PTTK i I LO zapraszają do Katedry na wspólne śpiewanie kolęd dnia 29 grudnia (w czwartek) w godzinę 16:00-17:30.
  5. Wizyta duszpasterska w naszej Parafii rozpocznie się w środę 28 grudnia, plan wizyty na ten tydzień będzie podany jutro.