Zachęcamy do udziału w samolotowej pielgrzymce do Włoch w dniach 5-13 kwietnia 2024 r. Zostało tylko kilka wolnych miejsc.

Trasa: Kalabria – Kampania: Neapol – Pompeje – Capri – Wezuwiusz

Opieka duszpasterska – ks. Jacek Rak

cena:

dla grupy min. 40 os.: 1390 zł + 850 euro

dla grupy min. 35 os.: 1490 zł + 890 euro

dla grupy min. 30 os.: 1590 zł + 950 euro

Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 604 430 008 

0/1 dzień – przelot do Włoch – Katania – SYRAKUZY – Katania
Zbiórka uczestników i przejazd autokarem na lotnisko Balice. Wylot o godz. 07.05. Przylot do Katanii o godz. 9.55.

Przejazd do Syrakuz, jednego z najstarszych miast na Sycylii, jego historia liczy sobie około 2700 lat – zwiedzanie Parku Archeologicznego z pozostałościami zabudowy z czasów kolonizacji greckiej ,a następnie rzymskiej – teatr grecki, amfiteatr rzymski oraz kamieniołom zwany Uchem Dionizosa. Następnie spacer po Wyspie Ortygia, gdzie znajduje się dawne akropolis świątynie poświęcone Apollinowi i Atenie, pałac tyranów oraz fontanna źródło Aretuzy. Msza Św. w bazylice Matki Bożej Płaczącej. Następnie przejazd do Katanii, największego miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry Św. Agaty z relikwiami Świętej. Czas wolny.  Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień  –   Taormina – Etna – Piazza Armerina
Po śniadaniu przejazd na Etnę – największy czynny wulkan w Europie. Wjazd autokarem do parkingu na wys. 1900 m npm – możliwość spaceru do kraterów Silvestri i czas wolny.  Dla chętnych wjazd kolejką gondolową na wysokość ok. 2500 m n.p.m. a następnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość prawie 3000 m n.p.m, w pobliże głównego krateru. Spacer z miejscowym przewodnikiem wokół jednego z kraterów (dodatkowa opłata – za gondolę ok. 35 euro; gondola+bus terenowy ok. 70 euro). Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym – najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Msza Św. Przejazd do hotelu w ok. Piazza Armerina. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień  –  PIAZZA ARMERINA- ENNA – AGRIGENTO – Palermo

Śniadanie, przejazd do Piazza Armerina, wizyta w słynnej Villa Casale – rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaiki. Przejazd przez  ENNĘ –  zwaną „pępkiem Sycylii”, położoną na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Następnie zwiedzanie Doliny Świątyń w Agrigento – wspaniale zachowanego zespołu antycznych świątyń greckich, jednego z najważniejszych miejsc archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w ok. Palermo na kolację i nocleg.

4 dzień  – PALERMO – Monreale

Śniadanie.  Przejazd do Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaiek, będących najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Przejazd do centrum Palermo, stolicy Sycylii, pięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, Pałac Królów Normańskich ( z zewnątrz), najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Przejazd do hotelu na północnym wybrzeżu, kolacja, nocleg.

 

5 dzień  – Paola – Salerno
Śniadanie. Przejazd do Messyny, przeprawa promowa do Reggio di Calabria.  Następnie przejazd do Paola. Wizyta w Sanktuarium Sw. Franciszka z Paoli, założyciela zakonu braci „najmniejszych” – „minimitów”. Kult tego święty jest szczególnie silny w południowej części Włoch, jest on partonem Neapolu, Kalabrii i Sycylii. Msza Sw. Następnie przejazd do hotelu w ok. Salerno. Obiadokolacja i  nocleg.

6 dzień  – Amalfi – Positano

po śniadaniu wyjazd do miejscowości Salerno, skąd statkiem wycieczkowym udamy się wzdłuż Wybrzeża Amalfi, by podziwiać pocztówkowe widoki kolorowych domków, zawieszonych kaskadowo na zboczach gór schodzących do morza. Wybrzeże Amalfitańskie, w całości wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwszym punktem zwiedzania będzie czarujące POSITANO – romantyczne miasteczko, znane z wielu włoskich filmów. Następnie przepłyniemy do AMALFI, wyróżniającego się malowniczym położeniem oraz zabytkami świadczącymi o imponującej hstorii. Wzgórza wokół pokryte są tarasowymi winnicami, gajami cytrusowymi oraz egzotyczną ciepłolubna roślinnością, z której wyłaniają się piękne wille.  Po południu powrót do portu Salerno. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – Capri

Wczesne śniadanie. Rejs na wyspę CAPRI na Morzu Tyrreńskim, niedaleko Półwyspu Sorrentyńskiego. Całodzienny pobyt na niegdyś uwielbianej przez cesarzy malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych letnich rezydencji. Wjazd kolejką do miasteczka CAPRI i spacer malowniczymi uliczkami do Ogrodów Augusta z pięknym widokiem na wybrzeże i słynną formację skalną Faragalioni. Dla chętnych: rejs łódkami wokół wyspy ( płatne dodatkowo ok. 20 euro ). Czas wolny na zakupy, obiad, czy ewentualne plażowanie. Powrotny rejs promem do Neapolu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień – Pompeje – Neapol

Po śniadaniu wycieczka do jednego z „miast Wezuwiusza” – POMPEjów, zniszczonych przez wybuch wulkanu w I w. n.e. Zwiedzanie terenu wykopalisk z miejscowym przewodnikiem, a następnie wizyta w Bazylice Matki Bożej Różańcowej. Msza św. Następnie przejazd do NEAPOLU, zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem. Spacer po monumentalnej części miasta od Palazzo Reale do Piazza Plebiscito, z gwarną ulicą Toledo Teatrem S. Carlo i Galerią Umberto I. Wizyta w kościele św. Józefa dei Vecchi, gdzie znajduje się grób ojca Dolindo. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień  –  przelot do Polski
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Neapolu. Wylot o godz. 14.00. Przylot do Krakowa o godz. 16.05. Powrót autokarem do Zamościa.

 

ŚWIADCZENIA:
przelot samolotem linii Ryanair z/do Krakowa oraz opłaty bagażowe i lotniskowe, 8 noclegów w hotelach 3*:  2 i 3-os. pokoje z łazienkami, (jedynki za dopłatą), wyżywienie: 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 8 obiadokolacji (serwowane), przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NW, opłaty klimatyczne.

Cena nie zawiera:  napojów do obiadokolacji.

Bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników i napiwki: ok. 180 EUR.

  

Uwaga ! cena została skalkulowana w oparciu o aktualną cenę przelotów. Cena może się zmienić zależnie od taryf przewoźnika i nie jest zagwarantowana do momentu wykupu biletów.