1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  2. W najbliższą niedzielę, w II niedzielę wielkanocną, Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem dzień patronalnego odpustu w naszej Katedrze ku czci Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Kazania przez cały dzień będzie głosił ks. dr Jarosław Przytuła – rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
  3. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W następną niedzielę po Mszy św. o 10:30 w sali obok kancelarii będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  5. Od początku marca br. trwa zbiórka ofiar na prace remontowe na cmentarzu przy ul. Peowiaków w Zamościu. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, zebraliśmy już ponad 100 tys. zł.; ofiary złożyło ponad 500 rodzin. Są to ofiarodawcy z Zamościa i okolic, ale też z Warszawy, Lublina, Wrocławia i wielu innych miast Polski. Ofiary można składać poprzez nabycie cegiełek (w nominałach: 50 zł, 100 zł lub 200 zł) w zakrystii i kancelarii lub bezpośrednie wpłaty na konto bankowe. Numer konta jest podany na stronie internetowej Katedry oraz na ulotkach i plakatach.
  6. Dzisiaj w godzinach 9:45-13:30 zachęcamy do obejrzenia wystawy pisanek i ozdób wielkanocnych, która jest eksponowana w sali obok Infułatki, wejście od południowej strony Katedry. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne, zachęcamy do składania ofiar do puszki na utrzymanie muzeum.
  7. W sobotę 15 kwietnia po świątecznej przerwie będą w Wikarówce wykłady z Biblii prowadzone przez ks. dra Sławomira Koronę, w godzinach 16:30-17:00.