1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Trójcy Świętej, w Parafii św. Bożej Opatrzność – odpust, suma o 12:00.
  2. Dzisiaj wypada również Dzień Mamy; pamiętajmy o wdzięczności, życzeniach i modlitwie za nasze mamy.
  3. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godz. 17.40, a o 17.15 jest modlitwa różańcowa.
  4. We wtorek o 19:00 spotkanie Rycerzy Kolumba w Infułatce.
  5. W czwartek (30 maja) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Kancelaria będzie nieczynna. Tego dnia Msze św. będą w Katedrze o godz. 7:00, 8:00, 10:00 i 18:00. Tradycyjnie po uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 – procesja eucharystyczna ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Placem Wolności, Kościuszki, Moranda na Rynek Wielki do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy plebanii OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesji. Dzieci z klas III i IV zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji.
  6. W poniedziałek (27 maja) odbędzie się Pielgrzymka Matek Osób z Niepełnosprawnościami, a w piątek (31 maja) –  Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Krasnobrodu. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  7. Dziękujemy za ofiary złożona w dniu dzisiejszym na budownictwo sakralne w diecezji.
  8. Wieczernik Maryjny w pierwszą sobotę miesiąca (1 czerwca) rozpocznie się o 18:00 Mszą św. wynagradzającą Niepolanemu Sercu Maryi, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry oraz Apel Jasnogórski.
  9. Następną niedziela to I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W niedzielę (16 czerwca) w Górecku Kościelnym – Exodus Rodzin, który rozpocznie się o 12:00 Mszą św. w Sanktuarium św. Stanisława. Po Eucharystii między innymi konferencja o spowiedzi twórcy Teobańkologii ks. Teodora Sawielewicza, świadectwo Anny i Tomasza Siwczuków, koncert zespołu niemaGOtu oraz atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz stronie internetowej diecezji.
  11. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek w ramach kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Ofiary będą przeznaczone na remont czterech sal terapeutycznych.
  12. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.