1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W najbliższą sobotę w Katedrze będzie wieczorem czuwanie modlitewne zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Rozpocznie się po Mszy św. o 18:00, śpiewy będzie prowadził oazowy zespół muzyczny. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po nabożeństwie będzie w Katedrze spotkanie organizacyjne z kandydatami i ich rodzicami.
  2. W Dzień Matki (26 maja) odbędzie się pielgrzymka matek osób z niepełnosprawnościami do sanktuarium w Krasnobrodzie; o 11:00 – Msza św., o 12:00 – Występ dla Mam w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia „Krok za Krokiem”, następnie wspólna Agapa.
  3. Nasza Parafia organizuje pielgrzymki autokarowe. Pierwsza do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej w sobotę (10 czerwca). Koszt: 60 zł – dorośli; 40 zł – dzieci do 15 roku życia. Posiłki we własnym zakresie. Zostało jeszcze 16 wolnych miejsc. Druga pielgrzymka do Tarnowa, Tuchowa i Krakowa w dniach 16-17 czerwca, koszt 200 zł (obejmuje przejazd autokarem, nocleg, kolację i śniadanie oraz wejście do muzeum w Tarnowie). Jest jeszcze 12 wolnych miejsc. Szczegóły na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Przy zapisach należy podać nr telefonu oraz wpłacić pieniądze. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami i stronie internetowej Parafii.
  4. W każdą środę o godzinie 18:00 w sali duszpasterskiej są spotkania anonimowych alkoholików grupa ORDYNAT. Serdecznie zapraszamy osoby, która mają problem z nadużywaniem alkoholu oraz ich bliskich.
  5. W następną niedzielę po każdej Mszy św. Komitet Społeczny ,,Zostań Aniołem” będzie prowadził zbiórkę do puszek dla mieszkającej w Parafii Nieledew Moniki Matwiejczuk, która choruje na polineuropatię. Jest to choroba nerwów obwodowych powodująca niedowład czterokończynowy i osłabienie mięśni tułowia. Monika porusza się na wózku inwalidzkim. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczna rehabilitacja.
  6. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godz. 17:40, o 17:15 – modlitwa różańcowa.
  7. Przy wejściach do Katedry można nabyć się w najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  8. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Waldemar Porządny, ul. Peowiaków, pogrzeb odbył się w Lublinie. Msza św. za zmarłego zamówiona przez żonę będzie dnia 30 maja o 6:30 w naszej Katedrze