1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na WSD naszej Diecezji w wysokości 8 136,00 zł.
  2. We wtorek (30 kwietnia) wypada dzień imienin Pasterza Diecezji Bpa Mariana Rojka. Pamiętajmy w modlitwach o solenizancie.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w Katedrze będą codziennie o godz. 17:40; o 17:15 – modlitwa różańcowa.
  4. W piątek (3 maja) o 10:30 będzie w Katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny, pozostałe Msze św. o godzinach: 7:30; 9:00; 12:00 i 18:00, w Mokrem o 8:00 – Msza św. z okazji ,,poświęcenia pól”. Dnia 3 maja wypada uroczystość odpustowa w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu – suma odpustowa o 12:00.
  5. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie GODZINA ŚWIĘTA, modlitwa w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ;

I piątek miesiąca – z powodu Uroczystości MB Królowej Polski księża udadzą się do chorych w piątek 10 maja, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

Wieczernik Maryjny w pierwszą sobotę miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry oraz Apel Jasnogórski.

  1. Następną niedziela to I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W środę (1 maja) o 16:00 będzie spotkanie członków wspierających Legionu Maryi w sali legionowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bliżej poznać tę wspólnotę.
  3. W ubiegłą niedzielę 55-osobowa grupa pielgrzymów z ks. Proboszczem udała się na pielgrzymkę autokarową do Markowej, aby uczestniczyć w Eucharystii w kościele, gdzie spoczywają doczesne szczątki błogosławionej rodziny Ulmów oraz zwiedzić Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej.
  4. W gablocie z ogłoszeniami są informacje o zapisach do Państwowej Szkoły Muzycznej oraz o warsztatach dla małżeństw o uczuciach. Zachęcamy do zapoznania się.
  5. Przy wejściach do Katedry od strony dzwonnicy można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  6. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Lecha Szymańskiego, z ul. Oboźnej

† Jerzego Szozdy, z ul. Poniatowskiego

We wtorek będzie pogrzeb †  Janiny Gondek, z ul. Peowiaków.