1. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  2. Bardzo dziękujemy panu Kościelnemu, księżom Wikariuszom, wspólnotom GALLEA, Rycerze Kolumba i Domowy Kościół oraz pozostałym osobom za demontaż dekoracji świątecznej w Katedrze w dniu wczorajszym. Bardzo
  3. W niedzielę (11 lutego) we Mszy św. o 12:00 będą uczestniczyć członkowie wspólnoty GALILEA z naszej Diecezji, po Eucharystii będzie spotkanie integracyjne w Infułatce; o 16:00 w następną niedzielę – spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Sali Legionowej. Serdecznie Wszystkich zapraszamy na te spotkania.
  4. Wielkie Bóg zapłać za ofiary na Parafię z okazji wizyty duszpasterskiej w wysokości 45 840,00zł oraz ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie: 5x50zł, 8x100zł, 150zł, 4x200zł; 200zł od Akcji Katolickiej i 330 zł od KŻR nr 12.
  5. Dzięki ofiarności wiernych w tym roku dokończymy prace konserwatorskie przy ambonie z nawy głównej Katedry. Przypominamy, że całkowity koszt prac wynosi 280 tys. W ubiegłym roku zostały wykonane prace przy ambonie za 140 tys. zł (83 tys. zł to środki z ministerstwa kultury oraz od konserwatora zabytków). Na rok 2024 też zostały złożone wnioski o dotacje. W połowie roku będą odpowiedzi, czy dotacje zostały przyznane. W bieżącym roku planujemy również pomalować Kaplicę Matki Bożej Odwachowskiej. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary.
  6. Na stronie internetowej naszej Parafii są podane informacje o pielgrzymkach do Włoch, które odbędą się w kwietniu br. Opiekunem duchowym pielgrzymki samolotowej będzie ks. Jacek Rak, a w pielgrzymce autobusowej będzie uczestniczył ks. Marcin Lewczuk. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do udziału. Liczba wolnych miejsc ograniczona.
  7. Jutro (5 lutego) we wspomnienie św. Agaty – patronki Amazonek, przeżywać będziemy diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Mszy św.  w Kościele św. Michała Archanioła w Zamościu  o godz. 10.00będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Marian Rojek. Podczas Mszy świętej będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wspólnota Domowego Kościoła organizuje 10 lutego bezalkoholowy bal karnawałowy w Karczmie pod Lasem w Mokrem; koszt 400zł od pary. Są jeszcze wolne miejsca. W piątek (16 lutego) w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie o 21:00 rozpocznie się modlitwa o błogosławieństwo dla Polski. Spotkanie organizują Wojownicy Maryi.  Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach, szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  8. Przy wejściu do Katedry od strony dzwonnicy można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Helena Startek, ul. Peowiaków

† Władysław Popielec, ul. Ciepła