1. Zapraszamy do uczestnictwa w najbliższy piątek w Drodze Krzyżowej w Katedrze o 15:30 oraz ulicami miasta z Kościoła Świętego Krzyża na Rotundę o 18:00, o 17:00 Msza św. w Kościele Świętego Krzyża w intencji dziękczynnej za św. Jana Pawła II, rozważania Drogi Krzyżowej będą oparte o jego nauczanie. Droga Krzyżowa dla dzieci w Katedrze w sobotę o 16:00 (nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży w najbliższy piątek o 19:00); Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:15.
  2. Od jutra do środy odbędą się rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił ks. prof. Janusz Lekan z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Msze św. w Katedrze o godzinach: 7:00, 10:30, 16:30 i 18:00 – z nauką dla dorosłych, o 9:00 – Msza św. z nauką dla Szkoły Podstawowej nr 10, o 12:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. W Mokrem codziennie Msza św. o 8:00. Spowiedź będzie w środę pół godziny przed każdą Mszą św., za wyjątkiem Mszy św. o 7:00 – spowiedź rozpocznie się o 7:30.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba w sali konferencyjnej; podczas spotkania – projekcja drugiej części filmu
  4. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, o 18:00 w Katedrze Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej Wieczernik Maryjny. O godzinie 20:00 w amfiteatrze przy Nowej Bramie Lubelskiej rozpocznie się MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. będą błogosławione palmy. Po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych; na Rynku Wielkim w godz. 9:00-14:00 będzie kiermasz ozdób świątecznych.
  6. W najbliższą niedzielę 2 kwietnia o godzinie 21:15 przy pomniku św. Jana Pawła II obok Katedry będzie modlitwa różańcowa w rocznicę odejścia naszego wielkiego Rodaka do domu Ojca. Zakończenie modlitwy o 21:45. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie w obliczu fałszywych oskarżeń kierowanych dzisiaj pod jego adresem. Prosimy przynieść ze sobą znicze.
  7. Tradycyjnie przed świętami nasza Parafia przygotowuje paczki dla ubogich. Produkty żywnościowe oraz chemię gospodarczą prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
  8. W zakrystii i kancelarii są przyjmowane zgłoszenia chorych, którzy chcą wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. w swoich domach przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą tych chorych we wtorek przed świętami. Odwiedziny chorych z okazji pierwszego piątku miesiąca – w sobotę 1 kwietnia.
  9. Dzisiaj w godzinach 9:50-13:30 zachęcamy do obejrzenia niezwykłej wystawy pisanek i ozdób wielkanocnych, która jest eksponowana w sali obok Infułatki, wejście od strony Katedry. Na wystawie są między innymi bardzo piękne pisanki z Ukrainy. Bardzo dziękujemy ks. Markowi Doboszowi, za przygotowanie tej wystawy.
  10. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł, a w zakrystii baranki i świece wielkanocne (cena 8 zł).
  11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Jacek Sobczyk, ul. Peowiaków

† Anna Glac z USA

† Irena Stopa, ul. Oboźna

† Zofia Tokarzewska, ul. Kamienna

† Leszek Witkowski, ul. Ciepła