1. Dzisiaj wyrusza z Katedry piesza pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. O 11:30 – zbiórka przy ARSENALE i wyjazd autokarem do Klemensowa, tam rozpocznie się piesze przejście do Radecznicy. Są jeszcze wolne miejsca – zachęcamy do udziału.
  2. We wtorek (13 czerwca) o 18:00 Msza św. przy kaplicy św. Antoniego w Mokrem.
  3. W niedzielę (18 czerwca) będzie odpust w Parafii św. Brata Alberta w Zamościu, suma o 12:00, a w Górecku Kościelnym – Exodus Rodzin. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej diecezji.
  4. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze – codziennie o godz. 17:40, o 17:15 różaniec. W sobotę (17 czerwca) o 17:00 – Msza św. ślubna. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o 18:00.
  5. Zapraszamy serdecznie wszystkich za zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała – w najbliższy czwartek po Mszy św. o 18:00 procesja do czterech ołtarzy wokół Katedry. Zapraszamy dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów podczas procesji.
  6. W najbliższy piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16:30 – spotkanie Akcji Katolickiej, a o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechy, z prośbą o miłosierdzie oraz łaskę nawrócenia i pokuty. W tej intencji o 18.00 będzie Msza św. w Katedrze. Mszy św. o 18:00 będzie przewodniczył Pasterz Diecezji, który udzieli błogosławieństwa animatorom oazowym na posługę podczas wakacyjnych rekolekcji. Z racji uroczystości nie obowiązuje w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Bardzo dziękujemy za ofiary na prace na Cmentarzu przy ul. Peowiaków. Do 10 czerwca zebrano kwotę prawie 160 tys. zł; w sumie już 880 rodzin złożyło ofiary. Zachęcamy do zakupu cegiełek lub wpłat na konto. Cegiełki można nabyć w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły o zbiórce na stronie internetowej naszej Parafii.
  8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10zł.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana:

† Henryk Szubkarski, ul. Podleśna.

Obył się też pogrzeb śp. Łukasza Kudyka z Wielkiej Brytanii.