1. Dzisiaj w Mokrem o 13:00 obok remizy będzie Msza św. dziękczynna z okazji stulecia staży pożarnej.
  2. W czwartek (29 czerwca) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Katedrze o godzinach: 6:30, 8:00, 10:30 i 18:00.
  3. Bardzo dziękujemy za ofiary na prace na Cmentarzu przy ul. Peowiaków. Do 24 czerwca zebrano kwotę 168 tys. zł. W sumie już 940 rodzin złożyło ofiary. Prosimy dalej o ofiary, które można składać poprzez nabycie cegiełek (w nominałach: 50 zł, 100 zł lub 200 zł) w parafiach zamojskich lub bezpośrednie wpłaty na konto bankowe. W ostatnich tygodniach usunięto drzewo, które groziło zawaleniem na ul. Przemysłową. Trwają prace naprawcze ogrodzenia. Przygotowujemy się też do naprawy fragmentu ogrodzenia od ul. Peowiaków przy rondzie, gdzie są bardzo duże uszkodzenia. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
  4. W ostatnim tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze do konserwacji ambony z nawy głównej Katedry. W najbliższych dniach zostanie zainstalowany rzutnik wyświetlający teksty pieśni.
  5. Tradycyjnie w dniach 1 i 2 lipca w Sanktuarium w Krasnobrodzie odbędą się uroczystości odpustowe. W sobotę (1 lipca) o godz. 6.00 z Kościoła św. Brata Alberta w Zamościu wyruszy piesza pielgrzymka do Krasnobrodu. Serdecznie zapraszamy.
  6. W tym tygodniu wypada:

I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00, potem adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej i Apel Jasnogórski.

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”.
  2. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: † Danuta Wróbel, ul. Piłsudskiego