1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Dzisiaj o 12:00 suma odpustowa w Krasnobrodzie.
 2. We wtorek (4 lipca) wypada 25. rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego. Pamiętajmy w modlitwach o Jubilacie.
 3. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Warszawy, Niepokalanowa, Płocka, Lichenia Starego i Góry Kalwarii w dniach 7-9 sierpnia tego roku. Koszt 450 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii Parafii Katedralnej w Zamościu do dnia 11 lipca 2023 r. Trzeba podać: imię i nazwisko, PESEL, nr telefonu oraz wpłacić zaliczkę: 200 zł. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami i stronie internetowej Parafii.
 4. W tym tygodniu wypada:
 • I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz modlitwa w intencji powołań i kapłanów;
 • I piątek miesiąca – o godz. 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych.
 1. W następną niedzielę będzie można po każdej Mszy św. złożyć ofiary do puszek na remont budynków dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Zbiórkę organizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.
 2. W następną niedzielę będzie też Rodzinny Piknik z Myślą o Misjonarzach w Grodzie Posadów (parafia Rzeplin). Dla uczestników pikniku przygotowano liczne atrakcje. Gwiazdą wieczoru będzie ks. Jakub Bartczak.
 3. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy:
 • rodziny na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę Rodzin do Tomaszowa Lubelskiego, która odbędzie się w dniach 15-16 lipca br.;
 • młodzież na spotkanie Exodus Młodych, które odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
 2. W następną sobotę (8 lipca) z powodu ślubów nie będzie modlitwy różańcowej o 17:30.
 3. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

†  Wiktoria Segieda, Hubale