1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji w wysokości 6 934,00 zł (w tym z Mokrego 283 zł).
  2. Kilkanaście dni temu rozpoczęły się przygotowania do prac konserwatorskich ambony z nawy główniej. Koszt całości wyniesie 280 tys. zł; w tym roku wykonamy pierwsze dwa etapy za 140 tys. zł. Otrzymaliśmy dofinansowanie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 20 tys. zł oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 63 tys. zł. Wkład Parafii wyniesie około 60 tys. zł. Bardzo dziękujemy za ofiary indywidualne na prace przy ambonie: 50 zł, 100 zł, 200 zł, 700 zł, 2×1000 zł oraz 1 500 zł; oraz ks. Markowi Doboszowi za przygotowanie wniosków o dofinansowanie.
  3. Dzisiaj można po każdej Mszy św. złożyć ofiary do puszek na remont budynków dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w naszym mieście. Zbiórkę organizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.
  4. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Warszawy, Niepokalanowa, Płocka, Lichenia Starego i Góry Kalwarii w dniach 7-9 sierpnia tego roku. Koszt 450 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii Parafii Katedralnej w Zamościu do dnia 11 lipca 2023 r. Trzeba podać: imię i nazwisko, PESEL, nr telefonu oraz wpłacić zaliczkę: 200 zł. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami i stronie internetowej Parafii.
  5. Serdecznie zapraszamy rodziny na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę Rodzin do Tomaszowa Lubelskiego, która odbędzie się w dniach 15-16 lipca br. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  6. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  7. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana:

†  Kunegunda Czuk, Mokre