OGŁOSZENIA

XIV niedziela zwykła – 3 lipca 2022 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Bardzo dziękujemy ojcu duchownemu ks. Witoldowi Słotwińskiemu za głoszone dzisiaj słowo Boże.
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.
 3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz modlitwa w intencji powołań i kapłanów.
 4. W ostatni poniedziałek Pasterz Diecezji dokonał zmian personalnych księży w naszej diecezji, które dotyczą również naszej Parafii: ks. Leszek Boryło został mianowany proboszczem Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Goraju, ks. Maciej Banach – wikariuszem Parafii św. Jerzego w Biłgoraju, ks. Marcin Kornaga, dotychczasowy wikariusz Parafii NMP Królowej Polski w Bełżcu – wikariuszem naszej Parafii, a ks. Sławomir Korona dotychczasowy duszpasterz pomocnik w Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu skierowany do pomocy duszpasterskiej w naszej Parafii. Pożegnania i powitania księży odbędą się w najbliższym czasie.
 5. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace konserwatorskie w naszej Parafii; rozpoczęliśmy już prace przy ogrodzeniu, w najbliższych miesiącach planujemy konserwacje kolejnego żyrandola z nawy głównej.
 6. Nasza Parafia oraz Rycerze Kolumba organizują pielgrzymkę rodzin na odpust do Tomaszowa Lubelskiego. W sobotę 16 lipca o godzinie 5:00 rano – zbiórka przy dzwonnicy i wyjazd autobusem do Krasnobrodu; tam rozpocznie się piesze przejście do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Tomasowie Lubelskim; o 12:00 – suma odpustowa, a po niej zbiórka przy autokarze i wyjazd do Zamościa. Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymce, a szczególnie rodziny. Od początku trasy pielgrzymom będzie towarzyszył autobus, który będzie wiózł bagaże. Koszt: 25 zł (od osoby) obejmuje wynajęcie autobusu. Zapisy do niedzieli 10 lipca w kancelarii lub zakrystii Katedry.

 7. Bardzo dziękujemy jednej z rodzin z naszej Parafii za podarowanie roweru w doskonałym stanie dla uchodźców z Ukrainy. Przypominamy, że można podarować nawet rower niesprawny, który będzie naprawiony przez Rycerzy Kolumba i przekazany uchodźcom. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszymi księżmi.
 8. Zebranie członków wspierających Legionu Maryi odbędzie się w środę o godz.: 16:30 w sali legionowej.
 9. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”.

 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
  † Włodzimierz Kurys, ul. Sadowa
  † Izydor Zieliński, Mokre