1. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe i konserwatorskie w naszej Parafii: 50zł, 60zł,3x100zł, 200zł oraz KŻR nr 14 – 160zł i KŻR nr 8 – 300zł na tablicę Prymasa Wyszyńskiego. Wielkie Bóg zapłać. Tradycyjnie ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na ten cel.

2. W następny poniedziałek (15 sierpnia) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas Mszy św. o 10:30 będziemy się modlić w intencji żołnierzy i ich rodzin z okazji Święta Wojska Polskiego, a o 12:00 śpiewy będzie prowadził zespół Mazowsze. Po Eucharystii będzie koncert zespołu.

3. W dzisiejsza niedzielę odbywa się w Górecku Kościelnym Festiwal Pieśni Maryjnej. W sobotę 20 sierpnia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Nałęczowa, Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego. Koszt 40 zł od osoby, zapisy do 15 sierpnia w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

4. W dniach 23-26 sierpnia odbędzie się Exodus Młodych w Zwierzyńcu. Szczegółowy program na stronie internetowej: exodusmlodych.pl.

5. Z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zostanie zawieszona wewnątrz Katedry na filarze, przy którym jest ambona, tablica upamiętniająca Prymasa Tysiąclecia. Tablica wykonana zostanie z płyty mosiężnej o wymiarach 50×53 cm. Projekt tablicy jest eksponowany od dzisiaj przy balustradach. Koszt wykonania 12 300,00zł. Jeśli ktoś chce mieć swój udział finansowy w wykonaniu tej tablicy, ofiarę może złożyć do puszki lub przesłać na konto Parafii z wyraźnym zaznaczeniem, że ofiara jest przeznaczona na tablicę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia. Tablica będzie uroczyście odsłonięta podczas odpustu 8 września przez Pasterza Diecezji.

6. W dniach 8-13 września odbędą się w naszej Parafii Misje Święte; będzie je prowadził ks. Piotr Spyra. Prosimy o modlitwę w intencji Misji. Szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami. Prosimy jeszcze o pomoc w rozniesieniu zaproszeń. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

7. W naszej Parafii gościmy obecnie 12 uchodźców z Ukrainy. Część z nich nie ma już gdzie wrócić, ich domy zostały zburzone. Planują układać sobie życie w Polsce. Kilka osób podjęło prace w chłodni, dlatego potrzebują: kurtki dla kobiety – rozmiar 50, butów ciepłych dla kobiet – rozmiar 37, 38 i 40, butów ciepłych dla mężczyzny – rozmiar 44, kurtki i bluzy dla mężczyzny – rozmiar 48 (rzeczy mogą być używane). Prosimy o pomoc, dary można przynieść do kancelarii.

8. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Niedzieli przy wyjściach z Katedry.