1. W najbliższy piątek (21 lipca) o godzinie 17.00 będzie w Katedrze wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechy nasze, naszego narodu i całego świata, które bardzo obrażają Boga, z prośbą o miłosierdzie oraz łaskę nawrócenia i pokuty. W tej intencji o 18.00 będzie Msza św.
  2. Bóg zapłać za złożone ostatnio ofiary na prace konserwatorskie przy ambonie z nawy głównej: 50 zł, 100 zł i 200 zł.
  3. W piątek (14 lipca) zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na prace na zabytkowym Cmentarzu Parafialnym przy ul. Peowiaków mamy szansę otrzymać 3 430 000 zł jako refundację po wykonaniu prac. Bardzo prosimy o zakup cegiełek lub wpłat na konto na prace na cmentarzu, abyśmy zebrali jak najwięcej środków i mogli skorzystać z jak największej kwoty z tego programu. Jeśli nie skorzystamy obecnie z tych środków, w przyszłości opłaty cmentarne będą musiały znacznie wzrosnąć. Dlatego bardzo prosimy też zachęcać krewnych i znajomych do składania ofiar. Do tej pory zebrano kwotę 105 tys. zł, ofiary złożyło niespełna 1 000 rodzin. Wielkie Bóg zapłać. Od administratora cmentarza wpłynęła kwota 70 tys. zł. Pod koniec sierpnia planujemy również szeroką promocję i zbiórkę ofiar na cmentarzu. Osoby, które chcą się zaangażować w to dzieło, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii Parafii. W ostatnim czasie usunięto na cmentarzu drzewa, które groziły zawaleniem i stwarzały zagrożenie dla mienia oraz dla zdrowia i życia ludzi.
  4. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy:
  • Wszystkich do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z Katedry 2 sierpnia;
  • młodzież na spotkanie Exodus Młodych, które odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”.
  2. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

†  Robert Łyś z Mokrego

†   Jarosław Sobota z ul. Szczebrzeskiej

†   Henryka Kozłowska z ul. Oboźnej