1. Bóg zapłać za ofiary złożone na środki transportu dla misjonarzy w wysokości: 2500,00zł.

 

  1. Jutro wypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 15:30 będzie w Katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny, o 14:30 uroczystości przy Pomniku Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej (ul. Partyzantów), a o 16:40 Manifestacja Patriotyczna na Rynku Wielkim i o 17:00 – Godzina W.

 

  1. We wtorek o godzinie 9:00 Mszą św. w Katedrze rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę. Przed Eucharystią będzie można jeszcze dopisać się do grona uczestników.

 

  1. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu  i Godzina Święta oraz modlitwa w intencji powołań i kapłanów.

I piątek miesiąca – o godz. 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie wakacji kapłani nie odwiedzają chorych z okazji pierwszego piątku miesiąca.

I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:00, potem adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej oraz Apel Jasnogórski.

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. W sobotę (6 sierpnia) – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w Katedrze według porządku dni powszednich.

 

  1. Rozpoczynamy jutro miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Kościół szczególnie w tym czasie zachęca do abstynencji i modlitwy w intencji trzeźwości i Ojczyzny.

 

  1. W dniach 8-13 września tego roku odbędą się w naszej Parafii Misje Święte; będzie je prowadził ks. Piotr Spyra. Już dziś prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia. Szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami.

 

  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer Niedzieli.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Zofia Szkamruk, ul. Piłsudskiego

† Alfreda Rusztyn, ul. Peowiaków

† Wiesława Gąciarz, ul. Orzeszkowej