1. Od środy (1 września) będzie zwykły porządek Mszy św., czyli na tygodniu Msze św. o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00, a w niedzielę i uroczystości jak dotychczas. W Mokrem – Msza św. w niedziele o 8:00.
 2. W niedzielę (4 września) o 15:00 będzie Msza św, na cmentarzu komunalnym w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych.
 3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu będzie w Katedrze w czwartek (1 września) o godz. 8:00, dla Szkoły Podstawowej w Mokrem – również o 8:00 w kościele w Mokrem, dla szkoły Krok za Krokiem – w Katedrze o 10:30. Pozostałe szkoły zapraszamy na Mszę św. w niedzielę (11 września) na godz.: 12:00, po Eucharystii będzie błogosławieństwo dzieci i tornistrów. Przypominamy też, że obowiązkiem rodziców jest posyłanie dzieci i młodzież na katechezę w przedszkolu i szkole, a także troska o ich życie sakramentalne – udział w niedzielnej Eucharystii i systematyczne korzystanie ze spowiedzi. Bardzo zachęcamy również do zaangażowania w grupy duszpasterskie: służbę liturgiczną, oazę, scholę muzyczną, harcerstwo.
 4. W najbliższy czwartek wypada 83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Serdecznie zapraszamy do Katedry na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godzinę 18:00, a następnie na Manifestację Patriotyczną na Rotundzie. O 19:00 na Rotundzie będzie Koncert „Requiem” Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu – wstęp wolny.
 5. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta, I piątek miesiąca księża udadzą się do chorych od godziny 9:00, o godz. 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa; oraz I sobota miesiąca – o godz.: 18:00 Msza św. z okazji Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie (rozważanie tajemnicy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem, procesja różańcowa z kopią Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej wokół Katedry, Apel Jasnogórski).
 6. Kolejna niedziela to I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.
 7. W sobotę 3 (września) będzie w Tomaszowie Lubelskim podsumowanie oazowych rekolekcji wakacyjnych. Z naszej Parafii jest organizowany wyjazd autobusem. Szczegółowe informacje u ks. Marcina Kornagi.
 8. Dnia 17 października br. będzie w Katedrze bierzmowanie młodzieży. Osoby, które kończą przygotowanie, mogą zapoznać się ze szczegółowymi terminami kolejnych spotkań na stronie internetowej parafii w zakładce BIERZMOWANIE MŁODZIEŻY.
 9. Dnia 5 grudnia br. będzie w Katedrze bierzmowanie osób dorosłych. Szczegółowe informacje i zapisy do 10 października u ks. Konrada.
 10. Od września (po wakacyjnej przerwie) będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych – w każdy czwartek o 19:00 w sali obok kancelarii. Mogą w nich uczestniczyć osoby, które przynajmniej tydzień przed spotkaniem zapiszą się u ks. Konrada. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 11. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”.
 12. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Halina Magdalan, ul. Peowiaków.