Dzisiaj o 15:00 Msza św. na cmentarzu komunalnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Dziękujemy za ofiary złożone na konserwację ambony: 50zł, 2x100zł, 200zł oraz 100zł od KŻR nr 10 i 100zł od KŻR nr 13. Bóg zapłać Radzie Parafialnej, wspólnotom religijnych i wszystkim, którzy rozdawali ulotki oraz zbierali ofiary na prace na cmentarzu. Słowo wielkiej wdzięczności dla pani Barbary Międlarz, która zorganizowała wolontariuszy. Zebrano 3860zł, na tacę na cmentarzu złożono ofiary 8257zł. Dziękujemy też za ofiary przekazane na konto z ostatniego tygodnia: 3x100zł i 200zł.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla I LO w Zamościu oraz szkół ZDZ będzie w Katedrze w poniedziałek (4 września) o godz. 9:00, dla szkoły Krok za Krokiem – o 10:30, a dla Szkoły Podstawowej w Mokrem – o 8:00 w kościele w Mokrem. Pozostałe szkoły zapraszamy na Mszę św. w niedzielę (10 września) na godz.: 10:30, po Eucharystii będzie błogosławieństwo dzieci i tornistrów. Przypominamy też, że obowiązkiem rodziców jest posyłanie dzieci i młodzież na katechezę w przedszkolu i szkole, a także troska o ich życie sakramentalne – udział w niedzielnej Eucharystii i systematyczne korzystanie ze spowiedzi. Bardzo zachęcamy również do zaangażowania w grupy duszpasterskie: służbę liturgiczną, oazę, ZHR i scholę muzyczną.

Spotkanie członków wspierających Legionu Maryi w środę o godz.: 16:30. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

W piątek (8 września) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i odpust w naszej Parafii. Sumie odpustowej o 12:00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi bp Mariusz Leszczyński. Msze św. w Katedrze będą według porządku niedzielnego: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Wzorem lat ubiegłych będzie można w dzień odpustu obok dzwonnicy złożyć ofiary na konserwację ambony z nawy głównej katedry. Ofiarodawcy otrzymają upominki oraz będą częstowani herbatą i kawą. W przyszłą niedzielę (10 września) odpust w Parafii Świętego Krzyża, suma o 12:00.

Duszpasterstwo Rodzin organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów w niedzielę (10 września). Koszt 40 zł od osoby, wyjazd o 4:00 rano z parkingu przy Kościele MB Królowej Polski. Zapisy u ks. Macieja Lewandowskiego (nr tel.: 790680180).

Dnia 7 października br. będzie w Katedrze bierzmowanie młodzieży. Osoby, które kończą przygotowanie, mogą zapoznać się ze szczegółowymi terminami kolejnych spotkań na stronie internetowej parafii w zakładce BIERZMOWANIE MŁODZIEŻY. Dnia 4 grudnia br. będzie w Katedrze bierzmowanie osób dorosłych. Szczegółowe informacje i zapisy do 10 października u ks. Konrada.

Od września (po wakacyjnej przerwie) będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych.  Szczegółowe informacje na stronie internetowej Parafii.

Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Niedzieli. Cena 10zł.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Krystyna Sikora, ul. Piłsudskiego

† Krystyna Goszkowska, ul. Peowiaków

† Alicja Stęsiek, ul. Sadowa

† Wiktor Lichota, ul. Peowiaków (pogrzeb będzie w poniedziałek)

† Jerzy Greszta, ul. Kamienna (pogrzeb będzie w poniedziałek)