1. Bardzo dziękujemy ks. dr. Rafałowi Mudzie za wygłoszone słowo Boże.
 2. Wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone na konserwację ambony: 50zł, 2x100zł, 2x200zł oraz 300zł oraz ofiary na prace na cmentarzu: 50zł, 3x100zł i 200zł. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.
 3. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziś po Mszy św. o 10.30 w salce przy kancelarii.
 4. Dziś o 12.00 Mszą św. rozpoczyna swój rok formacyjny Ruch Światło-Życie, po Eucharystii spotkanie w salkach przy kancelarii dla członków tego ruchu, jak i chętnych chcących poznać tę grupę. Cieszymy się, że rośnie w naszej parafii zainteresowanie, szczególnie wśród młodych małżeństw wspólnotą Domowego Kościoła. W niedzielę 1 października br. o 15:00 na plebanii będzie spotkanie małżeństw, które chcą poznać bliżej tę wspólnotę lub do niej dołączyć. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje u ks. Marcina Kornagi.
 5. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu w naszej Katedrze, zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek do Katedry na 16.00.
 6. Jutro podczas Mszy św. o godzinie 8:00 będziemy modlić się w intencji III LO w Zamościu.
 7. Wspólnota Galilea zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Eucharystię rozpoczynającą rok formacyjny, która będzie w środę w kaplicy w Mokrem o 19:30.
 8. W najbliższy czwartek po Mszy św. o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w Sali Legionowej obok kancelarii – poprowadzi ks. Proboszcz, a w sobotę w godz. 16:00-17:30 na Infułatce (wejście obok kancelarii) – po wakacyjnej przerwie rozpoczną się wykłady z Pisma Świętego; będzie je poprowadził jak przed wakacjami ks. dr Sławomir Korona. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zamojskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza do Szkoły Muzycznej ,,Talent”, Ogniska Muzycznego oraz Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej.
 10. W środę (20 września) o 19:00 będzie w Katedrze koncert muzyki barokowej, a w piątek (22 września) o 17:00 w synagodze będzie koncert Barwy gotyku z okazji 40-lecia Zespołu Muzyki Dawnej Capella all’ Antico. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 11. W sobotę (23 września) po Mszy św. o 18:00 będzie w Katedrze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Diakonię Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy.
 12. W przyszłą niedzielę odpust w Parafii św. Michała Archanioła. Suma o 12:00, kazania będzie głosił ks. prof. Marian Pokrywka.
 13. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”; cena 10 zł.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Genowefa Janus, ul. Kamienna

† Teresa Grad, ul. Orzeszkowej