1. Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom i kwestującym. Jutro podczas Mszy św. o 18:00 będzie bierzmowanie młodzieży. Ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla bierzmowanych i ich rodzin. Z racji bierzmowania modlitwa różańcowa będzie w Katedrze o 17:00, od 17:30 rozpocznie się przygotowanie do uroczystości.

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie prac porządkowych na grobach najbliższych i przypominamy o składaniu śmieci tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na ołtarzach w kaplicach wyłożone są kartki na wypominki; na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.

 

  1. W ostatnią niedzielę złożono na tacę ofiary na prace remontowo-konserwatorskie w wysokości: 6 613,00 zł. Złożono też ofiarę 100 zł na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W roku 2022 dzięki ofiarom wiernych oraz innym środkom zostały wykonane następujące prace: renowacja żyrandola, naprawa sprzętu do wyświetlania tekstów pieśni, renowacja feretronu Serca Jezusowego, konserwacja nagłośnienia i zakup nowych mikrofonów, nowa strona internetowa parafii, drobne remonty mieszkań na plebanii, naprawa ogrodzenia i oczyszczenie cokołu od północnej strony Katedry oraz naprawa i konserwacja dzwonu. Koszt tych prac wyniósł: 123 185,29 zł. Wykonano jeszcze tablicę poświęconą Prymasowi Wyszyński za 12 500,0 0zł. Są też już zebrane środki na renowację kolejnego żyrandola (50 000,00 zł), który w tym tygodniu będzie zdemontowany, a na Święta Bożego Narodzenia powinien już powrócić na swoje miejsce. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za troskę o naszą Katedrę, która jest ,,domem Bożym” oraz wysokiej klasy zabytkiem.

 

  1. Nasza Parafia od początku wojny angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Obecnie w pokojach, gdzie wcześniej mieszkały siostry zakonne mieszka 12 osób. Staramy się tym osobom pomagać uzyskać samodzielność, uczyć się języka polskiego, pomóc w adaptacji, znaleźć pracę. W ten sposób pomogliśmy już ponad 50 osobom; niektórzy z nich wrócili na Ukrainę, a inni przenieśli się w inne miejsca. Środki na pomoc dla uchodźców pochodzą z różnych programów, fundacji oraz ofiar wiernych składanych z przeznaczeniem konkretnie na ten cel. Nasza Parafia współpracuje też z CARITAS oraz innymi instytucjami. Bardzo dziękujemy wszystkim za ich zaangażowanie.

 

  1. W październiku w Katedrze różaniec codziennie o godz. 17.15. W środę w Kościele św. Katarzyny o godzinie 17:00 będzie wykład dr Aldony Ciborowskiej pt. Rodzina a ideologia zrównoważonego rozwoju. W czwartek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego w sali obok kancelarii, w piątek o 17:00 będzie w Katedrze modlitwa przebłagalna, o 17.20 – różaniec, a o 18:30 kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Osobistej. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w następną niedzielę (23 października) na godzinę 10:30, po Eucharystii będzie spotkanie na Infułatce.

 

  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim – cena 10 zł. Można już też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2023 – cena 8 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Kazimiera Podolak, ul. Orzeszkowej

† Marianna Margol-Sołopa, ul. Peowiaków