1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. Dzisiaj Mszą św. o 12:00 oaza rozpoczyna rok formacyjny, po Eucharystii spotkanie dzieci i młodzieży z oazy w sali obok kancelarii. Spotkanie cotygodniowe będą w piątki o 14:15  w szkole w Mokrem oraz o 16:30 w sali obok kancelarii.
  3. Jutro (19 września) będzie w Katedrze adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Diecezji w godzinach 17:00-18:00, o 17:30 – różaniec.
  4. W środę w kościele w Mokrem o 19:30 będzie Msza św. z okazji rozpoczęcia roku formacji dla wspólnoty GALILEA. Zapraszamy członków wspólnoty i sympatyków.
  5. W czwartek o 19:00 w sali obok kancelarii – spotkanie Rycerzy Kolumba.
  6. W piątek o 18:30 będzie w Katedrze pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Osobistej. Wysłuchamy konferencji o modlitwie oraz będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz.: 19:15. W czasie adoracji śpiewy będzie prowadził zespół, który prowadzi Drogę Krzyżową w Wielkim Poście w piątki o 19:00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Pierwsza Komunia św. Katedrze będzie w niedzielę 14 maja 2023 roku. W niedzielę (25 września) na Mszy św. o 12.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., a po Eucharystii spotkanie z rodzicami w sali obok kancelarii. Prosimy, aby dzieci przyszły na Mszę św. z zakupionymi przez rodziców różańcami.
  8. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy dzieci i młodzież do scholii parafialnej; próby w soboty o 8.30; dorosłych zapraszamy do chóru parafialnego – próby we wtorki o 18.00. Zapraszamy chłopców od kl. III SP do zapisywania się do grupy ministrantów – szczegółowe informacje u ks. Marcina Kornagi.
  9. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”; cena 10 zł.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Irena Kudełko, ul. Kamienna

† Janina Pieczykolan, ul. Oboźna

† Edwin Kuczmaszewski, ul. Peowiaków