1. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym na budownictwo sakralne w Diecezji. Bóg zapłać za ofiary 2x50zł, 100zł, 200zł oraz 200zł od KŻR z Mokrego na prace na cmentarzu; 100zł na konserwację ambony oraz 500zł od grupy AA na remont łazienki obok kancelarii. W ubiegłą niedzielę złożono ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość: 750zł.
 3. Cieszymy się, że rośnie w naszej parafii zainteresowanie, szczególnie wśród młodych małżeństw wspólnotą Domowego Kościoła. W niedzielę (1 października) o 15:00 na plebanii będzie spotkanie małżeństw, które chcą poznać bliżej tę wspólnotę lub do niej dołączyć. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje u ks. Marcina Kornagi.
 4. We wtorek na Infułatce o 19:00 – spotkanie Rycerzy Kolumba. W czwartek o 18:40 spotkanie Kręgu Biblijnego w Sali Legionowej obok kancelarii, a w sobotę w godz. 16:00-17:30 na Infułatce (wejście obok kancelarii) – wykłady z Pisma Świętego poprowadzi ks. dr Sławomir Korona. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zamojskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza do Szkoły Muzycznej ,,Talent”, Ogniska Muzycznego oraz Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej.
 6. W następną niedzielę (1 października) na Mszy św. o 10.30 będzie poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., a po Eucharystii spotkanie z rodzicami w sali obok kancelarii. Prosimy, aby dzieci przyszły na Mszę św. z zakupionymi przez rodziców różańcami.
 7. W niedzielę (1 października) o 19.00 będzie w katedrze koncert „Słuchając Ludzi – Św. Jan Paweł II”. Wystąpią artyści: Janusz Radek, Sonia Maselik i Adam Kalinowski.
 8. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego – próby we wtorki o 18.00. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o 16:00 w Katedrze.
 9. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na spotkania formacyjne dla kobiet, które będą się odbywały w auli przy kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu raz w miesiącu począwszy od 7 października. Więcej informacji i zapisy na stronie rozwijajtalenty.pl.
 10. Ojcowie Redemptoryści zapraszają małżonków na serię spotkań w sobotnie wieczory, a Wojownicy Maryi zapraszają całe rodziny na spotkanie do Krasnobrodu w najbliższą sobotę (30 września). Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 11. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer Niedzieli; cena 10 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Zbigniew Makowski, ul. Piłsudskiego

† Alina Lis, ul. Jaworowa

† Andrzej Szewczuk, ul. Peowiaków

† Władysława Radomska, ul. Peowiaków (pogrzeb będzie jutro)