1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych. Od dzisiaj rozpoczynamy w Katedrze nabożeństwa różańcowe. Wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz.: 17.20, w Mokrem o 18:30. Wyjątkowo dzisiaj z powodu wieczornego koncertu modlitwa różańcowa będzie o 11:30, a w czwartek z powodu próby przed Bierzmowaniem – różaniec po Mszy św. wieczornej.
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę na budownictwo sakralne w Diecezji w wysokości 6 300,00 zł (w tym w Mokrem 319,00 zł). Bóg zapłać za ofiary 4x50zł, 2x100zł na prace na cmentarzu; 2x100zł, 200zł i 1000zł na konserwację ambony. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na CARITAS.
  3. Dzisiaj o 15:00 na plebanii będzie spotkanie małżeństw, które chcą poznać bliżej wspólnotę Domowego Kościoła lub do niej dołączyć. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje u ks. Marcina Kornagi.
  4. We wtorek w godz. 18:30-20:00 na Infułatce (wejście obok kancelarii) – wykłady z Pisma Świętego poprowadzi ks. dr Sławomir Korona. W środę o 16:15 spotkanie członków spierających Legionu Maryi.
  5. W czwartek (5 października) podczas Mszy św. o 18:00 młodzież po rocznym przygotowaniu otrzyma sakrament bierzmowania, a w następną niedzielę (8 października) po Mszy św. o 12.00 będzie spotkanie uczniów klas VIII i starszych, którzy chcą w naszej Parafii przygotować się i przyjąć bierzmowanie oraz ich rodziców.
  6. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do chóru parafialnego – próby we wtorki o 18.00.
  7. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie GODZINA ŚWIĘTA, modlitwa w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ;

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach;

I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi o godz. 18.00, po której adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja różańcowa wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej,  na zakończenie Apel Jasnogórski.

  1. Serdecznie zapraszamy rodziny do udziały w Mszach św. z Liturgią Słowa dla dzieci w każdą II i IV niedzielę miesiąca w Katedrze o godz. 10:30. Przed Ewangelią dzieci pod opieką katechetki zbiorą się w zakrystii obok wejścia na chór i będą uczestniczyły w Liturgii Słowa dostosowanej do ich wieku (3-8 lat). Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  2. Dzisiaj o 19.00 będzie w katedrze koncert „Słuchając Ludzi – Św. Jan Paweł II”. Wystąpią artyści: Janusz Radek, Sonia Maselik i Adam Kalinowski.
  3. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim, cena 10zł.