1. W tym tygodniu będziemy przeżywać ważne wydarzenia.

We wtorek (1 listopada) – Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze św. w Katedrze o godz.: 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. W tym roku na prośbę wiernych Msza św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków będzie o godzinie 12:00, będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię bp Mariusz Leszczyński. Po Eucharystii procesja z modlitwą za zmarłych. Niektórzy wierni zwracali uwagę, że o godzinie 15:00 jest już coraz zimniej, a w czasie procesji zapada zmrok, dlatego prosili, aby Msza św. była w południe. Na cmentarzu komunalnym Msze św. o godz.: 9.00 i 12.00 z procesją; na cmentarzu prawosławnym – o godz. 14:00.

W środę (2 listopada) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Msze św. w Katedrze o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00; na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków o godz. 9.00 i 11.00; na cmentarzu komunalnym o godz. 9.00 i 12.00; na Rotundzie o godz. 15.00.

I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie Godzina Święta i modlitwa w intencji powołań.

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 16.50 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przed Mszą św. nabożeństwo pierwszopiątkowe; o godzinie 18:30 kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Osobistej – konferencję wygłosi ks. Piotr Spyra, po konferencji adoracja Najświętszego Sakramentu.

I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00, po której adoracja NS i modlitwa różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej.

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

  1. W dniach 1 i 2 listopada kancelaria parafialna nieczynna. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie przed Mszą św. o 18:00 modlitwy różańcowej. Przez cały listopad w Katedrze o godz. 17.20 będzie różaniec w intencji zmarłych poleconych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada o godz. 11.00 – Msza św. wypominkowa na cmentarzu parafialnym. Na ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, natomiast na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.
  2. W dniach 18-19 listopada będzie w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu Kurs Nowe Życie. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje i zapisu u ks. Konrada.
  3. W poniedziałek (31 października) w godzinach 00-20.30 odbędzie się w Katedrze prowadzone przez oazę nabożeństwo NOC ZE ŚWIĘTYMI. Będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, oddanie czci świętym w relikwiach, prezentacja świętych przez dzieci i młodzież, indywidualne błogosławieństwo. Śpiewy będzie prowadził zespół oazawy. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie to jest alternatywą dla pogańskiego święta Halloween. Dlatego przypominamy naukę Kościoła głoszoną przez papieży Benedykta XVI i Franciszka, że halloween to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci”. Zachęcamy też rodziców do kształtowania u dzieci postawy przeżywania listopadowych świąt w atmosferze zadumy i modlitwy.
  4. Bardzo dziękujemy państwu Stanisławie i Czesławowi Paluch z ul. Błonie za podarowanie kwiatów na dekorację do Katedry.
  5. Legion Maryi zaprasza członków wspierających na spotkanie w środę na 16.30 do sali legionowej.
  6. Społeczny Komitet Ochrony Cmentarza Parafialnego wraz z Parafią zwracają się z prośbą o wsparcie tegorocznej kwesty na rzecz odnowy nagrobków znajdujących się na zamojskiej nekropolii. Kwesta rozpocznie się tradycyjnie 1 listopada br. w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 8.00 i zakończy o godz. 18.00. Dotychczas dzięki zgromadzonym środkom udało się wyremontować 41 zabytkowych obiektów na cmentarzu parafialnym.
  7. Gmina Zamość włącza się do programu sprzedaży preferencyjnej węgla dla mieszkańców Gminy. Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków są dostępne na stronie Gminy Zamość.
  8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli” – cena 10 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2023 – cena 8 zł.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Stanisława Czabał, ul. Kamienna

† Lucyna Malucha, ul. Peowiaków

† Wiesław Luterek, ul. Rynek Wielki

† Zofia Pleskaczyńska, ul. Peowiaków

† Teodora Duras, ul. Peowiaków