1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace konserwatorskie w Katedrze. Ostatnio złożono ofiary indywidulane 100zł i 200zł. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Dziś po każdej Mszy Świętej zbierane są ofiary na „Kościół Prześladowany”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o 16.00 na Infułatce.
  3. Przez cały listopad w Katedrze o godz. 17.20 jest modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada o godz. 11.00 – Msza św. na cmentarzu parafialnym. Na ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii lub na tacę.
  4. W środę (16 listopada) o godz.: 16.30 spotkanie Akcji Katolickiej w sali legionowej, a w kościele św. Katarzyny po Mszy 17.00 – wykład ks. prof. Mariana Pokrywki „Małżeństwo i rodzina w Blasku Prawdy” (informacje na plakacie).
  5. W piątek (18 listopada) będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia Katedry. O godzinie 18.00 będzie uroczysta Msza św. w intencji Fundatorów, Dobrodziejów i Darczyńców; po niej złożenie kwiatów w kryptach Katedry. O 18.45 kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy.
  6. Także w piątek o godzinie 17.00 comiesięczna modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechu nasze, naszego narodu i całego świata, które obrażają Boga z prośbą o miłosierdzie. Następnie Msza Święta także w tej intencji.
  7. W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków. Dzięki zaangażowaniu jak największej liczby naszych parafian chcemy, aby opłatki dotarły do wiernych do końca listopada. Wzorem ubiegłego roku, osoby, które chciałyby roznosić opłatki w swoich blokach, prosimy o zgłaszanie się dzisiaj w zakrystii. Ofiary za opłatki są przeznaczone na prace konserwatorskie w Katedrze. Już dzisiaj dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary.
  8. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia kandydatów do grona osób przygotowujących się do bierzmowania młodzieży. Następnie po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami kandydatów.
  9. W dniach 18-19 listopada będzie w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu Kurs Nowe Życie. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje i zapisu u ks. Konrada.
  10. W niedzielę 20 listopada o godz. 18:00 w kościele pw. MB Królowej Polski w Zamościu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych pracowników urzędów celno-skarbowych. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.
  11. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim – cena 10 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2023– cena 8 zł.