OGŁOSZENIA

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 05 czerwca 2022 r.

  1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w Katedrze jak w dni powszednie.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze codziennie o godz. 17:40, o 17:15 – modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy.
  3. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na Święty Krzyż, do Leśniowa i na Jasną Górę w dniach 17-18 czerwca. Koszt 150zł od osoby; obejmuje przejazd autobusem i nocleg (posiłki we własnym zakresie). Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy.
  4. W sobotę (11 czerwca) o godz.: 9:00 będzie w Katedrza Msza św. w intencji śp. Róży i Jana Zamoyskich.
  5. W niedzielę (12 czerwca) wyruszy z Katedry piesza pielgrzymka na odpust do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. O 11:30 – zbiórka przy ARSENALE i wyjazd autokarem do Klemensowa, tam rozpocznie się piesze przejście do Radecznicy. O 18.00 – Msza św. na „źródłach św. Antoniego”; po niej zbiórka przy autokarze i wyjazd do Zamościa. Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymce, a szczególnie mężczyzn z rodzinami. Od początku trasy pielgrzymom będzie towarzyszył autobus, który będzie wiózł bagaże. Koszt: 25 zł obejmuje wynajęcie autobusu. Zapisy w kancelarii lub zakrystii Katedry.
  6. W niedzielę (12 czerwca) w Parafii MBKP odbędzie się Dzień Papieski, a w niedzielę (19 czerwca) w Górecku Kościelnym – Exodus Rodzin. Wspólna modlitwa, konferencje i świadectwa m.in Małgorzaty Kożuchowskiej oraz ks. Krzysztofa Porosły, koncert oraz atrakcje dla dzieci. Zapraszamy wszystkich. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz stronie internetowej diecezji.
  7. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć u harcerek ciasto. Dochód jest przeznaczony na dofinasowanie obozów wakacyjnych.
  8. W każdą środę o godzinie 18:00 w sali duszpasterskiej są spotkania anonimowych alkoholików grupa ORDYNAT. Serdecznie zapraszamy osoby, która mają problem z nadużywaniem alkoholu oraz ich bliskich.
  9. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”.