1. Wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na prace konserwatorskie w Katedrze w wysokości 6 498,00zł; oraz ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie: 2x50zł i 100zł.
  2. Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu w każdy piątek o 15.30 i 19.00, w sobotę o 16.00 – dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  3. W środę (1 marca) o 16:30 będzie w Sali Legionowej spotkanie członków wspierających Legionu Maryi, a w sobotę (4 marca) Męski Różaniec w Kościele św. Michała Archanioła – początek modlitwy o 10:00.
  4. W następną niedzielę (5 marca) o godzinie 12:00 odpust w kaplicy w Mokrem; homilię będzie głosił ks. Sławomir Korona. W Katedrze podczas Mszy św. w następną niedzielę kilka pieśni wykona artystka z Ukrainy z Tarnopola Iryna Krill. Po każdej Mszy św. będzie można również wysłuchać pieśni w jej wykonaniu oraz nabyć płyty. Artystka gra na ukraińskim instrumencie bandura.
  5. Duszpasterstwo ds. powołań zaprasza młodzież męską szkół średnich oraz studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 10-12 marca 2023 r. w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Zapisy poprzez stronę internetową naszej diecezji do 5 marca 2023r.
  6. Od dzisiejszej niedzieli do 2 marca będą w Zamościu Dni Filmu Religijnego SACROFILM. Msza św. w intencji uczestników i organizatorów pod przewodnictwem Ks. Bp. Mariusza Leszczyńskiego dzisiaj w Katedrze o godz. 18:00.
  7. Centrum Szkół Akademickich prowadzi rekrutację na kierunki policealne w zawodach medycznych. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  8. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. 18:00 będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

I sobota miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kaplicy Obrazu MB Odwachowskiej oraz Apel Jasnogórski;

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca, podczas tej Mszy św. będziemy się o zdrowie i siły dla ks. Prał. Adama Firosza.

  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla osób, które chcą bardziej poznać Pismo Święte, w sobotę w godz. 16:00-17:30 w Wikarówce. Poprowadzi je ks. dr Sławomir Korona, wejście do Wikarówki od strony ulicy Grodzkiej. Zachęcamy też do codziennego rozważania słowa Bożego – materiały można pobrać ze strony internetowej naszej Parafii. Krótkie wprowadzenie do tej modlitwy w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej na Infułatce.
  2. Przy wejściu do Katedry od strony dzwonnicy można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  3. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb † Barbary Chmieleckiej, ul. Zaremby.