1. Obchodzimy dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego, a zarazem patronalny odpust w naszej Katedrze ku czci Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Bardzo dziękujemy ks. Przemysławowi Szewczykowi za wygłoszone słowo Boże. Po każdej Mszy św. przy wejściach do Katedry można złożyć ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez stowarzyszenie ,,Dom Wschodni”.
  2. Dzisiaj z racji odpustu parafialnego obok dzwonnicy członkowie wspólnot religijnych częstują ciastem, kawą lub herbatą. Można też złożyć ofiary na prace konserwatorskie ambony w Katedrze. W tym roku zostanie zrealizowany drugi etap tych prac; mamy nadzieję że przed odpustem 8 września odnowiona ambona będzie już w Katedrze. Bardzo dziękujemy za przygotowanie namiotu z ciastem, który stwarza również wspaniałą okazję do integracji w dniu odpustu w naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: 2x50zł, 2x100zł, 200zł i 180zł od KŻR nr 10.
  3. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie w dzieła miłosierdzia w naszej Parafii: pomagamy poprzez okazjonalne wspieranie ubogich, przygotowanie paczek świątecznych dla nich, organizowanie zbiórek na różne potrzeby, pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy – przy naszej Parafii działa centrum pomocy dla uchodźców prowadzane przez CARITAS, w ostatnich latach była organizowana nauka języka polskiego dla nich, uchodźcy wojenni mieszkają również w pokojach, w których wcześniej mieszkały siostry zakonne. Obecnie mieszka tam 10 osób. Wszelkie środki na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy pochodzą z różnych programów oraz ofiar z jasnym przeznaczeniem na ten cel.
  4. W okresie Wielkiego Postu powstał w naszej Parafii Zespół CARITAS, który w Wielką Sobotę przygotowywał paczki dla ubogich z darów złożonych podczas błogosławieństwa pokarmów. Bardzo dziękujemy członkom zespołu i młodzieży za ich pracę. Zachęcamy kolejne osoby do zaangażowania. Dziękujemy też Rycerzom Kolumba za prowadzenie różnych dzieł charytatywnych.
  5. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca, kiedy wypadał Wielki Poniedziałek. Msze św. w Katedrze będą o godzinach 6:30, 8:00, 10:30 i 18:00. W tym dniu obchodzimy również Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o 18:00 będzie można złożyć deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Zachęcamy do tej modlitwy. Deklaracje można pobrać dzisiaj w namiocie z ciastem i herbatą.
  6. W następną niedzielę po Mszy św. o 10:30 w sali obok kancelarii będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Komunii św. rocznicowej, a o 15:00 na plebanii – spotkanie z małżeństwami, które chcą bliżej poznać Domowy Kościół.
  7. Dzisiaj w godzinach 10:00-14:00 zachęcamy do obejrzenia wystawy pisanek i ozdób wielkanocnych w sali obok Infułatki; wejście od południowej strony Katedry.
  8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  9. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Wiesławy Przybylskiej, ul. Peowiaków

† Czesławy Biesiagi, ul. Peowiaków

† Jana Gawrońskiego, ul. Kilińskiego

Jutro będzie pogrzeb † Dariusza Lachowicza, ul. Orzeszkowej.