1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  2. Jutro we wtorek (2 kwietnia) o godzinie 21:37 przy pomniku św. Jana Pawła II obok Katedry będzie modlitwa dziękczynna za jego pontyfikat. Serdecznie zapraszamy i bardzo dziękujemy za wykonanie prac porządkowych przy pomniku.
  3. W piątek o 9:30 będzie w Katedrze uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Mariana Rojka dla Szkolnych Kół CARITAS.
  4. W najbliższą niedzielę Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem dzień patronalnego odpustu w naszej Katedrze ku czci Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Kazania przez cały dzień będzie głosił ks. Przemysław Szewczyk prezes Stowarzyszenia ,,Dom Wschodni”. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez stowarzyszenie.
  5. Podczas odpustu w godzinach 10:00 – 14:00 będzie można zwiedzać wystawę pisanek w Infułatce, a obok dzwonnicy członkowie wspólnot religijnych będą częstowały ciastem, kawą lub herbatą oraz zbierali ofiary na prace konserwatorskie ambony w Katedrze.
  6. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 10:30 będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  8. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie GODZINA ŚWIĘTA, modlitwa w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ;

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach;

Wieczernik Maryjny w pierwszą sobotę miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry oraz Apel Jasnogórski.

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.